Norweska dominacja w Planicy. Dwie konkurencje, cztery medale

Norwegowie świetnie spisują się na mistrzostwach świata w Planicy. W środę, tylko w dwóch konkurencjach, zgarnęli cztery medale.

PS
Dominacja Norwegów PAP / Grzegorz Momot / Dominacja Norwegów
Norwegowie nie mieli sobie równych w biegu mężczyzn na 15 km techniką dowolną. Można wręcz powiedzieć, że na mistrzostwach świata w Planicy urządzili sobie mistrzostwa kraju. W czołowej szóstce było ich aż pięciu, ale - co najważniejsze - zgarnęli wszystkie trzy medale.

Po złoto sięgnął Simen Hegstad Krueger, który o 5,3 sekundy pokonał Haralda Oestberga Amundsena. Brąz wywalczył z kolei Hans Christer Holund, a bez medalu tym razem zawody zakończył Johannes Hoesflot Klaebo.

W biegu wystartowało czterech reprezentantów Polski, ale spisali się oni poniżej oczekiwań. 44. był Dominik Bury, w szóstej dziesiątce znaleźli się Kamil Bury i Maciej Staręga, z kolei na 63. lokacie sklasyfikowany został Sebastian Bryja.

W środę Norwegowie zdobyli także złoty medal w drużynowym konkursie kombinacji norweskiej. Po srebro sięgnęli Niemcy, a po brąz Austriacy. Polacy w tej konkurencji nie startowali.