W Słowenii również mają "Małysza" - Robert Kranjec w podwójnej koronie

Na obiekcie "Bauhenk" (HS 109) w miejscowości Kranj, gdzie w 2006 roku zorganizowane zostały mistrzostwa świata juniorów, odbyły się zawody na igelicie o tytuł najlepszego ze Słoweńców. Podobnie jak w naszym kraju również i tam obyło się bez niespodzianek. Na pierwszym miejscu zgodnie z oczekiwaniami stanął drugi zawodnik tegorocznej edycji Letniej Grand Prix - Robert Kranjec, który złoty medal zapewnił sobie skokami na odległość 113m oraz 114,5m.

Druga lokata przypadła w udziale Dejanowi Judezowi (112m i 111,5m), a na najniższym stopniu podium stanął Jernej Damjan (105m i 111m).

W czołówce "wylądowali" również Primoż Pikl (106,5m i 109,5m), młodziutki Peter Prevc (104m i 109,5m) oraz Jure Sinkovec (105,5m i 108,5m).

Zupełnie bez formy znajduje się niezwykle doświadczony i utytułowany Primoż Peterka, który w swoich próbach uzyskał odpowiednio 101m i 105,5m, co dało mu dopiero dwunastą lokatę.

W zmaganiach wzięło udział aż 80. sportowców, co było frekwencją o dziesięć razy lepszą od konkursu pań, który pewnie wygrała Eva Logar (100,5m i 103,5m).

Warto zaznaczyć również, że w zawodach drużynowych również zwyciężył zespół świeżo upieczonego mistrza Słowenii (SK Tirglav Kranj).