Ależ wieści! Dwie Polki z medalami mistrzostw Europy

Polskie zapaśniczki lubią brąz. Na mistrzostwach Europy w Bukareszcie Roksana Zasina i Patrycja Gil stanęły na najniższym stopniu podium.

Piotr Bobakowski
medalistki ME 2024 w zapsach w kat 55 kg - pierwsza z prawej Roksana Zasina PAP/EPA / EPA/Robert Ghement / Na zdjęciu: medalistki ME 2024 w zapsach w kat. 55 kg - pierwsza z prawej Roksana Zasina
Roksana Zasina i Patrycja Gil wywalczyły brązowe medale zapaśniczych mistrzostw Europy Bukareszt 2024. Reprezentantki Polski w czwartek (15.02) pewnie wygrały w "małych" finałach podczas zawodów rozgrywanych na macie w stolicy Rumunii.

35-letnia Zasina (kat. 55 kg), zawodniczka ZTA - Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego, zwyciężyła Węgierkę Rózę Szenttamasi. Z kolei 24-letnia Gil (kat. 59 kg) z klubu WLKS Siedlce - Zapasy w imponującym stylu położyła na plecy utytułowaną Katerynę Żydaczewśką, występującą w barwach Rumunii.

"Dziewczyny lubią brąz, czyli Roksana i Patrycja trzecie w Europie (...) Naszym tygrysicom serdecznie dziękujemy i gratulujemy wywalczenia 210. i 211. medalu w historii ME. Wielkie podziękowania należą się również trenerom klubowym, trenerom kadry oraz całemu sztabowi szkoleniowemu" - czytamy na facebookowym fanpage'u Polskiego Związku Zapaśniczego.

Na mistrzostwa Starego Kontynentu pojechała 8-osobowa reprezentacja Polski (oprócz Zasiny i Gil - Anna Łukasiak, Katarzyna Krawczyk, Anhelina Łysak, Aleksandra Wólczyńska, Wiktoria Chołuj i Daniela Tkachuk). Dla podopiecznych Dariusza Grzywińskiego to ważny sprawdzian przed turniejami kwalifikacyjnymi do igrzysk olimpijskich Paryż 2024.

Zobacz:
Wrzuca filmiki z mamą na TikToka. Jej słowa wzruszają do łez
Białorusini domagają się dyskwalifikacji z igrzysk dwóch swoich zawodników. Niecodzienna sytuacja