Formuła 2: junior Mercedesa wygrał po starcie z 12. pola

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Mercedes AMG F1 / Steve Etherington / Na zdjęciu: George Russell testuje system Halo

Debiutant w Formule 2, George Russell, triumfował w niedzielnym sprinterskim wyścigu serii na ulicach Baku. To pierwsza wygrana Brytyjczyka po awansie na zaplecze F1.

Po niepowodzeniu w walce o podium w głównym wyścig Formuły 2 w Azerbejdżanie, w niedzielę los uśmiechnął się do George'a Russella, który dzięki kapitalnej jeździe triumfował w sprincie po starcie aż z 12. pola.

Ubiegłoroczny mistrz GP3 wygrał tym samym swój pierwszy wyścig po awansie do F2. Drugie podium świętował z kolei zespół Russella - ART Grand Prix, dla którego w sobotę drugą lokatę wywalczył Jack Aitken - dwunasty w niedzielnym sprincie.

Jako drugi linię mety w sprincie minął Sergio Sette Camara. Brazylijczyk po zawodach został jednak zdyskwalifikowany za zbyt małą ilość paliwa w swoim samochodzie. Tym samym drugie miejsce trafiło w ręce trzeciego w rywalizacji Nycka de Vriesa. Podium w prezencie otrzymał z kolei czwarty Nicholas Latifi.

Lider mistrzostw, Lando Norris, finiszował na piątej pozycji. 18-latek z Wielkiej Brytanii może mówić o sporym szczęściu, bo w niedzielnym wyścigu w Baku nie punktował żaden z trzech jego najbliższych rywali w klasyfikacji generalnej.