WEC: Audi otworzyło sezon zwycięstwem na Silverstone

Załoga Audi w składzie Marcel Fassler, Andre Lottere i Benoit Treluyer zwyciężyła w 6-godzinnym wyścigu na brytyjskiej pętli Silverstone na inaugurację nowego sezonu WEC.

Rafał Lichowicz
AFP

Zdobywcy pole position w prototypie Audi R18 dotarli do mety po pokonaniu 194 okrążeń. Drugie miejsce na podium za zwycięską załogą Audi Sport Team Joest zajęli Romain Dumas, Neel Jani i Marc Lieb w samochodzie Porsche 919 Hybrid.

Najniższy stopień podium wywalczyła załoga Toyoty w barwach której wystąpił m.in. Kamui Kobayashi. Czwarte i piąte miejsce wywalczyły dwa prywatne zespoły LMP1 - Rebellion.

Poważny wypadek zaliczyli broniący tytułu - Timo Bernhard, Mark Webber i Brendon Hartley. Oznaczone numerem #1 Porsche było blisko lądowania na dachu po wypadku z udziałem Hartley'a, który zderzył się z jednym z samochodów klasy GTE-Am.

W klasie LMP2 triumfował meksykański zespół RGR Sport by Morand w składzie którego debiutował Bruno Senna. Skład załogi uzupełnili Ricardo Gonzalez i Filipe Albuquerque.

W GTE Pro dubletem popisali się kierowcy AF Corse. Na pierwszej pozycji wyścig ukończyli Davide Rigoni i Sam Bird, którzy przejechali okrążenie więcej od Gianmarii Bruniego i Jamesa Calado.