WTCC: Lopez wygrał na ostatnim okrążeniu!

Jose Maria Lopez (Citroen) po raz drugi w sezonie wygrał główny wyścig WTCC. Liderem mistrzostw po zawodach Race of Slovakia został Tiago Monteiro z Hondy.

Rafał Lichowicz
AFP / KARIM JAAFAR / AL-WATAN DOHA / AFP

Drugi wyścig na pętli Slovakia Ring rozpoczął się od świetnego startu "Pechito" Lopeza, który szybko poradził sobie z ruszającym z pole position Yvanem Mullerem. Doświadczony kierowca Citroena spadł jeszcze niżej po kontakcie w pierwszym zakręcie z Nicky Catsburgiem.

Holenderski kierowca Łady okazał się zresztą bohaterem głównego wyścigu na Słowacji. Na trzecim okrążeniu poradził sobie łatwo z Lopezem i długo wydawało się, że zwycięży po raz pierwszy w karierze w WTCC.

Narzekający na problemy z samochodem "Pechito" przepuścił ostateczny atak na finałowym okrążeniu i wydarł zwycięstwo z rąk kierowcy Łady. Zdezorientowany Catsburg przed metą zdążył stracić jeszcze jedno miejsce na rzecz Tiago Monteiro.

Po świetnym finiszu na czwartej pozycji wylądował Thed Björk z Volvo. Piąte miejsce zajął waleczny podczas całego weekendu Norbert Michelisz. Na szóstym zawody ukończył Muller.

Po dwóch rundach WTCC liderem mistrzostw jest Monteiro (77) z punktem przewagi nad Lopezem (70). Trzeci Michelisz (50) traci do pierwszej pozycji 27 punktów.