GP2: Debiutanckie zwycięstwo Japończyka

Protegowany Hondy Nobuharu Matsushita zwyciężył w niedzielnym wyścigu GP2 na torze Hungaroring. Kolejne miejsca na podium zajęli Stoffel Vandoorne i Sergiej Sirotkin.

Rafał Lichowicz
Pewny start i kontrola prowadzenia w wykonaniu Nobuharu Matsushita dały 21-latkowi pierwsze w karierze zwycięstwo w GP2. Zawodnik teamu ART Grand Prix przed wyścigiem na Węgrzech mógł się pochwalić tylko jednym podium.

Drugie miejsce w niedzielnym sprincie zajął Stoffel Vandoorne. Belg mimo, iż występował jako partner zespołowy Matsushity i lider klasyfikacji generalnej nie mógł liczyć pomoc szefostwa francuskiej stajni, którzy chcieli rozstrzygnięcia w sprawiedliwej walce.

Na trzecim miejscu finiszował Siergiej Sirotkin, który powtórzył rezultat uzyskany w sobotę. Rosjanin długo atakował Vandoorma jednak żadna próba wyprzedzenia lidera cyklu GP2 nie dała powodzenia.

Po dwunastu wyścigach sezonu 2015 zdecydowanym liderem serii pozostaje Stoffel Vandoorne. Protegowany McLarena wywalczył 194 punkty i wyprzedza drugiego Rio Haryanto o 85 oczek (109). Trzeci jest Alexander Rossi (105) a czwarty (103).