Carrera Cup: Dublet Michaela Ammermullera na Norisring

Niemiec Michael Ammermuller wygrał dwa wyścigi serii Porsche Carrera Cup na ulicznym torze wyścigowy Norisring. Słaby występ zaliczyli kierowcy polskiego zespołu Forch Racing.

Rafał Lichowicz

Michael Ammermüller wykorzystując pierwsze pole startowe, wygrał pierwszy sobotni wyścig na mokrym torze Norisring. Niemiec dojechał do mety z przewagą ponad dwóch sekund nad Svenem Mullerem. Trzeci Austriak Christopher Zoechling osiągnął linię mety 9 sekund po zwycięzcy.

Wyścigu nie ukończył lider klasyfikacji generalnej Carrera Cup - Connor de Philippi. Niewiele lepiej od Amerykanina spisali się dwaj inni kierowcy polskiego zespołu Forch Racing - Christofer Berckhan był 22., a Robert Lukas 24.

W drugim niedzielnym wyścigu na torze w Norymberdze, zawodnicy rywalizowali w trudnych warunkach przy padającym deszczu. Zwyciężył ponownie Ammermuller, który tym razem przebił się na prowadzenie po starcie z trzeciego pola.

Drugie miejsce zajął Australijczyk Earl Bamber, który stracił do kierowcy Lechner Racing ponad pięć sekund. Trzeci był Sven Muller. Lepszy wynik osiągnął Robert Lukas, który finiszował na 9. miejscu po starcie z 18. pola. Connor de Phillippi zajął 16. miejsce.

Po ośmiu rundach liderem klasyfikacji generalnej Carrera Cup został Christopher Zoechling. Austriak ma na swoim koncie 92 punkty i o dwa oczka wyprzedza drugiego Earla Bambera. Robert Lukas (55 pkt) spadł na 10. miejsce.

Wśród zespołów prowadzi Konrad Motorsport (175 pkt). Forch Racing po wyścigach w Niemczech spadł na 4. miejsce (144 pkt).