Carrera Cup: Robert Lukas z 6. pola na Węgrzech

Robert Lukas ustawi się na 6. i 7. polu startowym w wyścigach serii Porsche Carrera Cup na torze Hungaroring. Sobotnie kwalifikacje do obu rund wygrali Christian Engelhart i Connor de Philippi

Rafał Lichowicz
Christian Engelhart sięgnął na Węgrzech po swoje pierwsze pole position w obecnym sezonie. Niemiecki kierowca zespołu Konrad Motorsport w kwalifikacjach do pierwszego wyśćigu pokonał minimalną różnicą czasu swojego rodaka Michaela Ammermüllera.

Na bardzo wysokim trzecim miejscu uplasował się Connor de Philippi z zespołu Wiesława Lukasa - Forch Racing. Amerykanin porażkę w pierwszej sesji powetował sobie wywalczeniem pole position do drugiego niedzielnego wyścigu.

Szanse na jeszcze lepszy rezultat polskiego zespołu zwiększył Robert Lukas, który w sobotni poranek zajął 6. lokatę w kwalifikacjach do pierwszego i 7. do drugiego wyścigu na Węgrzech.

Najgorzej z kierowców Forch Racing wypadł Niemiec Christofer Berckhan, który zajął kolejno 19. i 20. miejsce w stawce 37 zawodników.

Po czterech wyścigach cyklu Carrera Cup liderem klasyfikacji generalnej jest Connor de Phillippi. 22-latek zgromadził 53 punkty i o dwa oczka wyprzedza Christiana Engelharta i Christophera Zoechlinga. Robert Lukas jest siódmy ze stratą 15 punktów do kolegi z zespołu.