MotoGP: Drugi trening dla Repsol Honda Team

Zawodnicy Repsol Honda Team zdominowali drugi trening przed wyścigiem o Grand Prix Argentyny. Najlepszy czas podczas popołudniowej sesji wykręcił Marc Marquez, a tuż za nim sklasyfikowany został Dani Pedrosa. Trzeci był Maverick Vinales.

W trakcie trwania drugiego treningu Marc Marquez nie ustrzegł się kilku błędów. Hiszpan miał problemy z przyczepnością przodu motocykla, ale za każdym razem udało mu się opanować sytuację i obronić przed wypadkiem. Jazda na limicie pomogła byłemu mistrzowi świata w wykręceniu czasu 1:41.579, co okazało się najlepszym rezultatem popołudniowej sesji.

Nieco wolniejszy od Marqueza był Dani Pedrosa. Drugi z zawodników Repsol Honda Team stracił do młodszego kolegi 0.025 s. Zaskakująco dobre tempo mieli również inni zawodnicy korzystający z motocykli Hondy - Jack Miller oraz Cal Crutchlow, którzy zajęli czwarte i piąte miejsce.

Ponownie słabo wypadł Jorge Lorenzo. Aktualny mistrz świata nie radzi sobie na torze Termas de Rio Hondo. Poranną sesję zakończył on na dwunastej pozycji, a popołudniu było jeszcze gorzej - Lorenzo zajął czternastą lokatę.