MotoGP: Marc Marquez z pole position na Silverstone

Marc Marquez zdobył pole position do wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone. Razem z Hiszpanem pierwszy rząd utworzą Jorge Lorenzo oraz Dani Pedrosa.

W trakcie kwalifikacji do wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii zawodnicy znacznie poprawili swoje czasy. W tych warunkach najlepiej poradził sobie Marc Marquez. Hiszpan jedno okrążenie pokonał w czasie 2:00.234, co jest nowym rekordem toru na Silverstone. [ad=rectangle] Nieco słabiej w kwalifikacjach wypadł aktualny lider klasyfikacji generalnej mistrzostw świata - Jorge Lorenzo. "Por Fuera" był wolniejszy od Marqueza o 0.288 s., co dało mu drugą pozycję. Na czwartym miejscu sklasyfikowany został za to Valentino Rossi, który w mistrzostwach zajmuje pozycję zaraz za Lorenzo.