Moto2: Drugie z rzędu zwycięstwo Miki Kallio

Mika Kallio (Marc VDS Racing Team) był najlepszy w wyścigu klasy Moto2 na torze Le Mans we Francji. Drugie miejsce na podium zajął Simone Corsi, a trzecie aktualny lider cyklu - Esteve Rabat.

Rafał Lichowicz
Przez dłuższą cześć wyścigu o Grand Prix Francji w klasie Moto2 na prowadzeniu znajdował się Włoch Simone Corsi. Rodowity Rzymianin nie zachował jednak czujności i na osiem okrążeń przed zakończeniem rywalizacji stracił fotel lidera na rzecz Miki Kallio.

Fin bez problemów obronił prowadzenie i na metę dotarł z ponad sekundą przewagi nad włoskim motocyklistą. Corsi przed metą musiał bronić drugiego miejsca przed atakami Esteve Rabat.

Czwarte i piąte miejsce należało do duetu Pons HP 40. Podobnie jak przed dwoma tygodniami na torze Jerez de la Frontera pierwszy na mecie był Maverick Vinales.

Dopiero szóstą lokatę zajął zdobywca pole position Jonas Folger. Za Niemcem finiszował Szwajcar Dominique Aegerter, który awansował na 7. miejsce po starcie z 15. pola.

Liderem klasyfikacji generalnej w Moto2 pozostał Esteve Rabat. Po wyścigu o GP Francji przewaga Hiszpana nad Miką Kalio zmalała do 7 punktów. Trzeci Maverick Vinales traci do Rabata 37 punktów.