Niesamowity skok Simona Ammanna, problemy z lądowaniem Adama Małysza

Simon Ammann w cuglach wygrał serię próbną przed piątkowymi kwalifikacjami do sobotniego konkursu skoków narciarskich na normalnym obiekcie w kanadyjskiej miejscowości Whistler, w której zawodnicy rywalizować będą o medale dwudziestych pierwszych zimowych igrzysk olimpijskich. Szwajcar, lider tegorocznej edycji Pucharu Świata mimo obniżonego rozbiegu poszybował najdalej, bo aż na 109m.

Drugie miejsce z wynikiem 108m zajął Austriak Thomas Morgenstern, a na trzeciej pozycji uplasowali się Słoweniec Robert Kranjec i inny z niezwykle mocnych podopiecznych Alexandra Pointnera - Gregor Schlierenzauer, którzy uzyskali 105m.

Dziewiąta lokata przypadła w udziale Adamowi Małyszowi, który osiągnął 103m, ale miał poważne problemy z lądowaniem.

Na starcie zabrakło pozostałych Polaków - Krzysztofa Miętusa, Stefana Huli oraz Kamila Stocha.

Przypomnijmy, że eliminacje, w których na liście widnieje 61. nazwisk zaplanowano na godzinę dziewiętnastą.