Tokio 2020. Mistrzynie z Rio z brązowym medalem

W sesji porannej igrzysk olimpijskich Tokio 2020 odbył się mecz o brązowy medal w hokeju na trawie kobiet. Mistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro reprezentujące Wielką Brytanię pokonały Indie 4:3.

MG
reprezentacja Wielkiej Brytanii w hokeju na trawie PAP/EPA / How Hwee Young / Na zdjęciu: reprezentacja Wielkiej Brytanii w hokeju na trawie
Rozgrywki hokeja na trawie dobiegają powoli końca. W czwartek odbyły się mecze o medale mężczyzn - wygrali Belgowie, a kolejne miejsca na podium zajęły reprezentacje Australii oraz Indii. Hinduski mogły powtórzyć wynik swoich koleżanek, jednak z pewnością nie były faworytkami.

Dla kobiecej reprezentacji Indii w hokeju na trawie był to trzeci turniej w olimpijski w historii. Wcześniej wystąpiły w Moskwie w 1980 roku, gdzie zajęły 4. miejsce, a także pięć lat temu, gdy w Rio de Janeiro były dwunaste - ostatnie. Brytyjki dwa wcześniejsze turnieje ukończyły na podium, w Brazylii zdobyły olimpijskie złoto.

W piątek bardzo dobrze zaczęła reprezentacja Wielkiej Brytanii, która po bramkach zdobytych przez Elenę Rayer i Sarah Robertson prowadziła 2:0. Po chwili jednak nastąpiło mocne uderzenie ze strony Indii. Gurjit Kaur i Vandana Katariya zdobyły trzy bramki w przeciągu pięciu minut, wychodząc na prowadzenie!

Brytyjki nie wypuściły jednak zwycięstwa z rąk. Do końca zdobyły jeszcze dwie bramki, a o wszystkim zadecydowało celne uderzenie Grace Baldson, która trafiając na 12 minut przed końcem regulaminowego czasu gry ustaliła wynik spotkania - 4:3 dla Wielkiej Brytanii.

W finale hokeja na trawie kobiet, ostatnim meczu igrzysk olimpijskich w tej dyscyplinie sportu, Holandia zmierzy się z Argentyną.

Mecz o brązowy medal w rywalizacji hokeja na trawie kobiet:

Wielka Brytania - Indie 4:3 (Robertson 1, Rayer 1, Pearne-Webb 1, Baldson 1 - Gurjit Kaur 2, Katariya 1)