Tokio 2020. Dobry koniec Pawła Wiesiołka. Polak tuż za dziesiątką. Nowy rekord olimpijski

Po słabym starcie w rzucie oszczepem Paweł Wiesiołek wypadł z czołowej dziesiątki dziesięcioboju. Nie zdołał do niej wrócić, ale poprawił się po biegu na 1500m. Damian Warner zdobył złoto z rekordem olimpijskim.

Arkadiusz Dudziak
Paweł Wiesiołek PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Paweł Wiesiołek
W czwartkowej sesji wieczornej zostały rozegrane dwie ostatnie konkurencje dziesięcioboju panów. Paweł Wiesiołek po ośmiu startach zajmował dziesiątą pozycję.

Polak jednak jej nie utrzymał, a wszystkiemu winny był rzut oszczepem. Nie jest to koronna konkurencja naszego reprezentanta. Jednak wynik 51,60m to rezultat znacznie poniżej jego rekordu życiowego. Po nim spadł na 14. miejsce w klasyfikacji.

Wiesiołek chciał jednak zakończyć zawodnik pozytywnym akcentem i mu się to udało. Nasz reprezentant znakomicie spisał się w biegu na 1500 metrów. Czas 4:30,02 to był czwarty rezultat. Dało mu to awans. Biało-Czerwony ostatecznie skończył rywalizację na 12. pozycji.

Zwyciężył Kanadyjczyk Damian Warner, który prowadził od samego początku do samego końca rywalizacji. Uzyskał znakomity rezultat 9018 punktów i pewnie wywalczył złoty medal. Srebro trafiło do Francuza Kevina Mayer, a brąz zdobył sensacyjnie Australijczyk Ashley Moloney, który w Tokio znacznie poprawił życiówkę.