Tokio 2020. Holandia zameldowała się w finale. Rewanż za finał sprzed 5 lat

Reprezentacja Holandii pewnie pokonała Wielką Brytanię 5:1 w pierwszym półfinale hokeja na trawie kobiet podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Nie była to niespodzianka, gdyż Holenderki w Tokio prezentują się doskonale.

Michał Gałęzewski
reprezentantki Holandii w hokeju na trawie Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: reprezentantki Holandii w hokeju na trawie
Obie drużyny mierzyły się już ze sobą na tym turnieju. 29 lipca Holandia wygrała 1:0 w przedostatniej rundzie grupy A. Do ćwierćfinałów Holenderki awansowały z pierwszego, a Brytyjki z trzeciego miejsca. Ze względu na to, że obie drużyny wygrały 1/4 finału, mogły zagrać ze sobą o prawo gry w finale.

Holenderki zaczęły punktować pod koniec drugiej kwarty, gdy zdobyły dwie bramki w ciągu minuty. Po drugim tego dnia trafieniu Felice Albers, prowadziły w 38. minucie już 4:0! Co prawda kontaktową bramkę strzeliła Giselle Ansley, jednak było to za mało. Ostatecznie Holandia wygrała 5:1.

Tym samym Holenderki zdołały zrewanżować się za finał igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Przypomnijmy, że pięć lat temu Wielka Brytania zdobyła złoto po rzutach karnych. Dla Holandii to piąty finał z rzędu. Na czterech ostatnich igrzyskach zespół ten zdobył dwa złote i dwa srebrne medale.

Drugi półfinał odbędzie się o godzinie 12:00. Argentyna zmierzy się z Indiami

1. półfinał igrzysk olimpijskich w hokeju na trawie kobiet:

Holandia - Wielka Brytania 5:1 (Albers 2, Verschoor 1, Matla 1, Keetels 1 - Ansley 1)