Tokio 2020. Podnoszenie ciężarów. Chińczyk wygrał i pobił rekord

Chińczyk Li Fabin pewnie zwyciężył w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 61 kilogramów. Zawodnik przy okazji pobił rekord olimpijski.

Michał Piegza
Li Fabin PAP/EPA / RITCHIE B. TONGO / Na zdjęciu: Li Fabin
Reprezentanci Chin od początku świetnie prezentują się w igrzyskach olimpijskich. Azjaci zdobyli kolejny krążek.

W podnoszeniu ciężarów w kategorii do 61 kg złoty medal wywalczył Li Fabin. Azjata w podrzucie pobił rekord olimpijski. Najlepszy wynik w historii igrzysk zawodnik uzyskał także w klasyfikacji łącznej.

Wicemistrzem olimpijskim został Indonezyjczyk Eko Irawan. Brązowy medal wywalczył Igor Son z Kazachstanu. Walka o najniższe miejsce na podium trwała do końca.