Puchar Davisa: Janowicz wyrównuje stan meczu z Brytyjczykami

Polska remisuje z Wielką Brytanią 1-1 po pierwszym meczu barażowym o Grupę I Euroafrykańską Pucharu Davisa. Punkt dla Polaków zdobył Jerzy Janowicz (ATP 261), który pokonał Daniela Evansa (ATP 302) 6:3, 6:3, 7:6(6).

Niespełna 19-letni Janowicz w pierwszym secie meczu z rówieśnikiem z Wielkiej Brytanii objął prowadzenie 2:0. Evans wyrównał na 3:3, ale od tego momentu Janowicz wygrał trzy gemy z rzędu, a tym samym całego seta.

Drugi set rozpoczął się od obustronnych przełamań serwisów. Później Polak odskoczył na 5:2, by wygrać całego seta 6:3.

Początek trzeciej partii należał do Evansa, który prowadził 2:0. Janowicz szybko odrobił stratę przełamania, potem obaj zawodnicy wygrywali swoje podania, więc o losach seta zadecydował tie-break. W nim Polak wyszedł na prowadzenie 5-2, Evans zdołał zniwelować stratę na 4-5, a następnie wyrównać na 5-5, ale kolejny punkt padł łupem Janowicza, po tym jak slajs Brytyjczyka wylądował poza kortem. Tenisista z Łodzi wykorzystał pierwszą piłkę meczową i wyrównał stan meczu z Brytyjczykami na 1-1.

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu Andy Murray (ATP 3) pokonał Michała Przysiężnego (ATP 678) 6:4, 6:2, 6:4.