Puchar Davisa: Hiszpania - Izrael 2:0

Hiszpania prowadzi z Izraelem 2:0 po pierwszym dniu półfinałowego meczu Grupy Światowej Pucharu Davisa. Punkty dla obrońców tytułu zdobyli David Ferrer (ATP 19) i Juan Carlos Ferrero (ATP 21).

Hiszpanie w obu grach nie stracili nawet seta. Najpierw Ferrer pokonał Harela Levy'ego (ATP 140) 6:1, 6:4, 6:3, a następnie Ferrero wygrał z Dudi Selą (ATP 29) 6:4, 6:2, 6:0.

Zwycięstwo Ferrera ani przez moment nie było zagrożone. Tylko w drugim secie Levy go postraszył, gdy objął prowadzenie 3:1, ale były czwarty tenisista świata szybko wrócił do równowagi i wygrał całe spotkanie po jednej godzinie i 56 minutach walki.

Spotkanie Ferrero z Selą było dużo bardziej zacięte niż na to wskazuje wynik. Niech świadczy o tym fakt, że były lider światowego rankingu miał w nim aż 20 break pointów, z których wykorzystał siedem. Sam za to obronił siedem z ośmiu okazji, jakie miał rywal na przełamanie jego serwisu. Dopiero w trzecim secie Ferrero całkowicie kontrolował grę. Wykorzystał trzy z czterech break pointów i nie oddał Izraelczykowi nawet jednego gema. Spotkanie trwało dwie godziny i 27 minut.