Trzysetowe potyczki w Stuttgarcie. Koniec wyśmienitej serii Estonki

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / DEAN LEWINS / Na zdjęciu: Paula Badosa
PAP/EPA / DEAN LEWINS / Na zdjęciu: Paula Badosa

Dobiegła końca wspaniała seria Estonki Anett Kontaveit. Paula Badosa i Aryna Sabalenka mają za sobą kolejne trzysetowe starcia w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. W sobotę tenisistki te zmierzą się o finał.

Paula Badosa (WTA 3) występ w imprezie w Stuttgarcie rozpoczęła od konfrontacji z Jeleną Rybakiną. Mecz ten został rozstrzygnięty w tie breaku trzeciego seta. W piątek w ćwierćfinale Hiszpanka również nie miała łatwej przeprawy. Pokonała 7:6(9), 1:6, 6:3 Ons Jabeur (WTA 10).

Badosa obroniła dwie piłki setowe w tie breaku pierwszego seta. W drugim osłabła i jedynego gema zdobyła przy stanie 0:5. W końcówce trzeciej partii miały miejsce trzy przełamania, z czego dwa dla Hiszpanki. Badosa podwyższyła na 3-1 bilans spotkań z Jabeur.

W trwającym dwie godziny i 11 minut meczu Hiszpanka zaserwowała siedem asów. Sześć razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 14 break pointów. Zdobyła o trzy punkty więcej od Tunezyjki (104-101). Badosa posłała 41 kończących uderzeń przy 38 niewymuszonych błędach. Jabeur miała 23 piłki wygrane bezpośrednio i 23 pomyłki.

Badosa osiągnęła trzeci półfinał w 2022 roku, po Sydney (tytuł) i Indian Wells. Jest to jej pierwszy występ w turnieju głównym w Stuttgarcie. W 2018 roku w I rundzie kwalifikacji przegrała z Niemką Leną Papadakis. Hiszpanka była wtedy klasyfikowana na 214. miejscu w rankingu.

Aryna Sabalenka (WTA 6) wygrała 6:4, 3:6, 6:1 z Anett Kontaveit (WTA 4). W ciągu godziny i 45 minut finalistka imprezy sprzed roku zaserwowała 10 asów i zgarnęła 40 z 53 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 10 break pointów. Kontaveit w Stuttgarcie doszła do finału w 2019 roku. W piątek dobiegła końca wspaniała seria Estonki 22 z rzędu wygranych meczów w turniejach halowych.

Badosa i Sabalenka w sobotę zmierzą się o finał. Będzie to ich trzecie spotkanie. W ubiegłym sezonie Hiszpanka była górą w Cincinnati i w fazie grupowej WTA Finals w Guadalajarze.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (Niemcy) WTA 500, kort ziemny w hali, pula nagród 757,9 tys. dolarów piątek, 22 kwietnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Paula Badosa (Hiszpania, 2) - Ons Jabeur (Tunezja, 7) 7:6(9), 1:6, 6:3 Aryna Sabalenka (3) - Anett Kontaveit (Estonia, 5) 6:4, 3:6, 6:1

Czytaj także: Jan Zieliński zmierzył się z mistrzami olimpijskimi. Dwa sety rozstrzygnęły mecz Było 5:0... Nie do wiary, co się stało w meczu polskiej tenisistki