Rafael Nadal wrócił do występów po pięciu miesiącach. Ale o tytuł zagra Andy Murray

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Andy Murray (z lewej) i Rafael Nadal
PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Andy Murray (z lewej) i Rafael Nadal

Powracający po pięciomiesięcznej przerwie Rafael Nadal w dwóch setach przegrał z Andym Murrayem w półfinale pokazowego turnieju w Abu Zabi. O tytuł Brytyjczyk zagra z Andriejem Rublowem, który pokonał Denisa Shapovalova.

- Czuję się bardzo dobrze i jestem szczęśliwy, że wracam - mówił Rafael Nadal podczas konferencji prasowej przed startem pokazowego turnieju w Abu Zabi. Dla Hiszpana to pierwszy występ po pięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją stopy.

Powrót, choć nieoficjalny, nie okazał się dla Nadala udany. W piątkowym półfinale imprezy Mubadala World Tennis Championships tenisista z Majorki ani razu nie znalazł sposobu na przełamanie serwisu Andy'ego Murraya, sam dwukrotnie oddał podanie i w efekcie przegrał z Brytyjczykiem 3:6, 5:7.

- Minęło dużo czasu, odkąd ostatnio grałem, i miałem trudnego rywala. Pod wieloma względami był to mój pozytywny występ. Andy wykonał dobrą robotę, a ja pozostaję optymistycznie nastawiony, bo dobrze jest wrócić do gry - powiedział Nadal, cytowany przez oficjalną stronę internetową turnieju.

Z kolei Murray był zadowolony po prestiżowym zwycięstwie. - Rozegranie meczu przeciwko Rafie i przed tak dużą publicznością było dla mnie wyjątkowe. Na korcie czułem się komfortowo, dobrze serwowałem i mogłem dyktować warunki gry - skomentował.

Brytyjczyk, mistrz Mubadala World Tennis Championship z lat 2009 i 2015, w finale zmierzy się z Andriejem Rublowem. Rosjanin pokonał 7:6(5), 3:6, 6:4 Denisa Shapovalova. - Było trudno, ale na korcie czułem się świetnie. To był dobry mecz i mam nadzieję, że kibicom się podobało - ocenił tenisista z Moskwy.

W piątek odbył się również mecz o piąte miejsce pomiędzy przegranymi z czwartkowych ćwierćfinałów. Taylor Fritz obronił dwa meczbole i wygrał 7:6(5), 4:6, 11-9 z Danielem Evansem.

Mubadala World Tennis Championship, Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) Turniej pokazowy, kort twardy piątek, 17 grudnia

półfinały:

Andriej Rublow (Rosja) - Denis Shapovalov (Kanada) 7:6(5), 3:6, 6:4 Andy Murray (Wielka Brytania) - Rafael Nadal (Hiszpania) 6:3, 7:5