US Open: Serena Williams pierwszą ćwierćfinalistką

Serena Williams (nr 2) jako pierwsza zawodniczka awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego US Open. Broniąca tytułu Amerykanka w niedzielę gładko pokonała 6:2, 6:0 Słowaczkę Danielę Hantuchovą (nr 22).

W pierwszym secie do stanu 3:2 gra toczyła się zgodnie z regułą własnego podania. W szóstym i ósmym gemie Williams odebrała serwis Hantuchovej i zakończyła tę partię po 32 minutach.

Tyle samo minut trwał także drugi set, w którym Serena nie oddała rywalce nawet jednego gema. Amerykanka wykorzystała trzy z sześciu break pointów.

Ogromnym atutem Sereny był pierwszy serwis, który przyniósł jej 23 z 27 punktów (85 proc.). Amerykanka zaserwowała osiem asów. Hantuchova bardzo słabo serwowała, co znalazło odzwierciedlenie w statystykach: zaledwie 55 proc. punktów zdobytych przy pierwszym i 32 proc. przy drugim podaniu. Williams była również skuteczna przy siatce, przy której wygrała siedem z ośmiu piłek. W całym spotkaniu Hantuchova nie miała ani jednego break pointa.

Kolejną rywalką Sereny będzie Wiera Zwonariowa (nr 7) lub Flavia Pennetta (nr 10).