Nie będzie meczu Simony Halep z Emmą Raducanu. Szybki awans Anett Kontaveit

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Simona Halep
PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Simona Halep

W sobotę w turnieju WTA 250 w Kluż-Napoce nie dojdzie do starcia Simony Halep z Emmą Raducanu. Rumunka awans wywalczyła w efektownym stylu, a Brytyjka odpadła. Kolejną rywalkę odprawiła Estonka, Anett Kontaveit.

W piątek w Kluż-Napoce odbyły się ćwierćfinały. Simona Halep (WTA 18) rozbiła 6:1, 6:1 swoją rodaczkę Jaqueline Cristian (WTA 105). W ciągu 67 minut była liderka rankingu zdobyła 21 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy break pointy i wykorzystała pięć z 12 szans na przełamanie.

W półfinale nie dojdzie do starcia wielkoszlemowych mistrzyń. Halep zmierzy się z Martą Kostiuk (WTA 55), która pokonała 6:2, 6:1 Emmę Raducanu (WTA 23), triumfatorkę tegorocznego US Open. W trwającym 57 minut meczu Ukrainka odparła jeden break point i zamieniła na przełamanie pięć z ośmiu okazji.

Anett Kontaveit (WTA 14) w 62 minuty wygrała 6:3, 6:1 z Anheliną Kalininą (WTA 59). Estonka zaserwowała pięć asów i zdobyła 24 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zniwelowała trzy z czterech break pointów i spożytkowała pięć z siedmiu szans na przełamanie. Od końca sierpnia ma bilans spotkań 24-2. W tym czasie zdobyła tytuły w Cleveland, Ostrawie i Moskwie. W hali jest niepokonana od 13 meczów. Jeśli Kontaveit odniesie triumf w Kluż-Napoce zdobędzie kwalifikację do Mistrzostw WTA w Guadalajarze (10-17 listopada).

Kolejną rywalką Kontaveit będzie Rebecca Peterson (WTA 99), która zwyciężyła 6:2, 3:6, 6:3 Łesię Curenko (WTA 127). Szwedka prowadziła 6:2, 3:1, by stracić pięć gemów z rzędu. W trzecim secie opanowała sytuację. W trwającym godzinę i 57 minut meczu miało miejsce 14 przełamań, z czego osiem dla Peterson.

Transylvania Open, Kluż-Napoka (Rumunia) WTA 250, kort twardy w hali, pula nagród 235,2 tys. dolarów piątek, 29 października

Ćwierćfinał gry pojedynczej:

Simona Halep (Rumunia, 1) - Jaqueline Cristian (Rumunia, WC) 6:1, 6:1 Anett Kontaveit (Estonia, 2) - Anhelina Kalinina (Ukraina, 8) 6:3, 6:1 Marta Kostiuk (Ukraina, 6) - Emma Raducanu (Wielka Brytania, 3) 6:2, 6:1 Rebecca Peterson (Szwecja) - Łesia Curenko (Ukraina, Q) 6:2, 3:6, 6:3

Czy Anett Kontaveit awansuje do finału turnieju w Kluż-Napoce?