US Open: Spacerek Clijsters w pierwszej rundzie

Kim Clijsters pokonała Wiktorię Kutuzową (WTA 79) 6:1, 6:1 i awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego US Open rozgrywanego na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku. Belgijka to mistrzyni tej imprezy z 2005 roku.

Belgijka w pierwszym secie obroniła trzy break pointy, sama zaś wykorzystała dwie z trzech okazji na przełamanie serwisu rywalki z Ukrainy. Powracająca do wielkiego tenisa Clijsters w drugim secie zaliczyła trzy breaki i po 54 minutach (każdy z setów trwał po 27 minut) zapewniła sobie awans do drugiej rundy. Belgijka wygrała 84 proc. piłek przy swoim pierwszym podaniu.

Clijsters w całym meczu miała 17 kończących uderzeń przy 14 niewymuszonych błędach. Kutuzowej zanotowano aż o 10 mniej piłek wygrywających, za to o pięć więcej niewymuszonych błędów.

Belgijka nigdy nie miała okazji bronić tytułu wywalczonego przed czterema laty. W 2006 roku w Nowym Jorku nie pojawiła się z powodu kontuzji, a w maju 2007 roku postanowiła zakończyć karierę i poświęcić się życiu rodzinnemu.