US Open: Kamil Majchrzak w wielkim stylu wykonał zadanie. Rywal był bezradny

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak zagra w głównej drabince wielkoszlemowego US Open 2021. Polski tenisista w wielkim stylu przeszedł przez trzystopniowe eliminacje. W finale nie dał żadnych szans Jurijowi Rodionovowi.

W decydującej fazie kwalifikacji Kamil Majchrzak (ATP 115) trafił na Jurija Rodionova (ATP 140). Polak i Austriak wygrali dwa poprzednie pojedynki bez straty seta, ale to nasz reprezentant był faworytem. Tym bardziej, że jego rywal narzekał w ostatnich miesiącach na problemy zdrowotne.

"Szumi" natychmiast wziął się do pracy. Lepiej prezentował się od przeciwnika w wymianach i zdobył dwa razy więcej punktów od Austriaka (51-25). W pierwszym secie przełamał w drugim oraz szóstym gemie. Natomiast w drugiej odsłonie wygrał od stanu 0:1 pięć gemów z rzędu i pewnie wykorzystał pierwszą piłkę meczową przy własnym podaniu.

Po zaledwie 56 minutach Majchrzak wygrał zdecydowanie z Rodionovem 6:1, 6:2. Dzięki temu awansował do głównej drabinki US Open 2021 i dołączył do rozstawionego z "10" Huberta Hurkacza. Najlepszy wynik piotrkowianina w nowojorskim turnieju to III runda z 2019 roku. Wówczas zagrał w zawodach jako "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, ale wygrał dwa pojedynki. Zatrzymał go dopiero Grigor Dimitrow.

Pierwszego przeciwnika w US Open 2021 Majchrzak pozna po zakończeniu wszystkich piątkowych spotkań decydującej fazy kwalifikacji. Może nim być nawet najwyżej rozstawiony Serb Novak Djoković (pełna drabinka znajduje się tutaj), który w Nowym Jorku walczy o skompletowanie Klasycznego Wielkiego Szlema.

W turnieju głównym wielkoszlemowego US Open 2021 wystąpi czworo reprezentantów Polski. Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak zagrają w singlu panów, a Iga Świątek i Magda Linette w singlu pań. Zmagania rozpoczną się już w poniedziałek, 30 sierpnia.

US Open, Nowy Jork (USA) Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57,5 mln dolarów piątek, 27 sierpnia