Tenis. ATP Paryż: Danił Miedwiediew skruszył opór Alexa de Minaura. Diego Schwartzman w godzinę w ćwierćfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew

Rosjanin Danił Miedwiediew pokonał w trzech setach Australijczyka Alexa de Minaura i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Argentyńczyk Diego Schwartzman w godzinę rozprawił się z Hiszpaem Alejandro Davidovichem Fokiną.

Danił Miedwiediew (ATP 5) turniej w Paryżu rozpoczął od meczu z Kevinem Andersonem. Reprezentant RPA skreczował w tie breaku pierwszego seta z powodu kontuzji nogi. W czwartek Rosjanin zwyciężył 5:7, 6:2, 6:2 Alexa de Minaura (ATP 25). W pierwszym secie Miedwiediew nie wykorzystał prowadzenia 3:1, ale w dwóch kolejnych partiach uzyskał po dwa przełamania.

W ciągu godziny i 51 minut Rosjanin zaserwował 13 asów i zdobył 37 z 50 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dwa razy został przełamany, a sam wykorzystał pięć z sześciu break pointów. Miedwiediew podwyższył na 3-0 bilans meczów z de Minaurem.

- Pierwszy set był naprawdę trudny, nie grałem źle, tylko de Minaur dobrze. Miałem przewagę przełamania, ale nie udało mi się go utrzymać, on wrócił i był w uderzeniu. Druga i trzecia partia przebiegały według podobnego scenariusza. Przełamałem go na początku drugiego seta i byłem mocniejszy przy moim serwisie, wywierałem na nim dużą presję. Stałem się pewniejszy siebie, wiedząc, że mogę zdobywać więcej punktów serwisem i wchodziłem w kort - cytuje Miedwiediewa portal atptour.com.

Kolejnym rywalem finalisty US Open 2019 będzie Diego Schwartzman (ATP 9), który w godzinę rozbił 6:1, 6:1 Alejandro Davidovicha Fokina (ATP 63). Argentyńczyk odparł cztery break pointy i zamienił na przełamanie pięć z sześciu szans. Jego łupem padło 55 z 85 rozegranych punktów (65 proc.). Było to trzecie spotkanie tych tenisistów w 2020 roku. W Australian Open i Kolonii również wygrał Schwartzman.

Milos Raonić (ATP 17) pokonał 7:6(1), 6:2 Marcosa Girona (ATP 91). W trwającym 81 minut meczu Kanadyjczyk posłał 17 asów i zgarnął 30 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie musiał bronić żadnych break pointów, a sam wykorzystał dwie z siedmiu okazji na przełamanie.

Rolex Paris Masters, Paryż (Francja) ATP Tour Masters 1000, kort twardy w hali, pula nagród 3,901 mln euro czwartek, 5 listopada

III runda gry pojedynczej:

Danił Miedwiediew (Rosja, 3) - Alex de Minaur (Australia, 16) 5:7, 6:2, 6:2 Diego Schwartzman (Argentyna, 6) - Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania, Q) 6:1, 6:1 Milos Raonić (Kanada, 10) - Marcos Giron (USA, Q) 7:6(1), 6:2

Zobacz także: Challenger Eckental: Kamil Majchrzak znów lepszy od Romana Safiullina. Awansował do ćwierćfinału 1000. zwycięstwo Rafaela Nadala. "To świadczy, że przez wiele lat gram dobrze"