Tenis. Roland Garros. Mateusz Morawiecki zabrał głos po zwycięstwie Igi Świątek. Wierzy w triumf Polki w całym turnieju

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Iga Świątek
PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Iga Świątek

Premier Mateusz Morawiecki skomentował fenomenalną grę Igi Świątek i awans do ćwierćfinału Roland Garros. Prezes Rady Ministrów wierzy, że Polka pójdzie za ciosem i nie zazna w tym turnieju ani jednej porażki.

[tag=48999]

Iga Świątek[/tag] dała niesamowity popis. W niedzielę polska tenisistka pokazała, jak potężny potencjał w niej drzemie. W IV rundzie Roland Garros rozbiła wyżej notowaną przeciwniczkę. Simona Halep nie miała nic do powiedzenia. W setach przegrała 0:2, a w gemach - 1:6 i 2:6.

Po tym kapitalnym występie Świątek jest na ustach wielu osób. Polka otrzymuje mnóstwo gratulacji. Sukces tenisistki został doceniony również przez premiera Mateusza Morawieckiego.

"Wielki mecz Igi Świątek i wyrzucenie z Roland Garros rozstawionej z "jedynką" Simony Halep. Wierzę, że po takim triumfie marsz Igi skończy się dopiero w zwycięskim finale turnieju. To świetne dni dla polskiego sportu!" - napisał Morawiecki na Twitterze.

Osiągnięcie Igi Świątek zostało też dostrzeżone przez Sławomira Nitrasa, członka Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej.

"Wczoraj Bartek (Zmarzlik, został mistrzem świata na żużlu - dop. red.). Dzisiaj Iga Świątek. Ale weekend ona nie wygrała. Ona zmiotła z kortu turniejową jedynkę" - zaznaczył Nitras na Twitterze.

W ćwierćfinale Roland Garros polska tenisistka zmierzy się z Martiną Trevisan. To spotkanie odbędzie się we wtorek (6 października).

> Polskie i światowe legendy sportu - rozpoznajesz je na zdjęciach?