Tenis. US Open: punkt turnieju Martona Fucsovicsa. Frances Tiafoe nie mógł uwierzyć (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Marton Fucsovics
PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Marton Fucsovics

Niesamowitym zagraniem popisał się w sobotę Marton Fucsovics. Węgier zdobył punkt w nietypowy sposób, czym zaskoczył Francesa Tiafoe'a. Reakcja przeciwnika mówi sama za siebie.

Pierwszy punkt piątego gema trzeciego seta zwrócił uwagę fanów tenisa. Marton Fucsovics i Frances Tiafoe posłali serię skrótów przy siatce. Gdy wydawało się, że zwycięsko z tego starcia wyjdzie Amerykanin, Węgier zaskoczył przeciwnika zagraniem omijającym słupek podtrzymujący siatkę.

Piłka wpadła w kort, a Tiafoe nie mógł uwierzyć, że przegrał taki punkt. Reprezentant USA był pełen podziwu dla zagrania przeciwnika. Podczas przerwy na zmianę stron komplementował Fucsovicsa.

Jednak piękne uderzenie nie miało wpływu na wynik pojedynku. Węgier zagrał poniżej oczekiwań i przegrał ostatecznie 2:6, 3:6, 2:6. Tiafoe awansował do IV rundy US Open 2020, w której spotka się z zeszłorocznym finalistą, Rosjaninem Daniłem Miedwiediewem.

Guido Pella wściekły na organizatorów US Open Novak Djoković optymistą co do przyszłości PTPA