Tenis. Elle Spirit Open. Iga Świątek skomentowała triumf w turnieju. "Co za weekend"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ROMAN PILIPEY / Na zdjęciu: Iga Świątek
PAP/EPA / ROMAN PILIPEY / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek wygrała pokazowy turniej w Montreux. - Co za weekend. Dziękuję za wsparcie i za tę szansę. Wspaniale było grać i oczywiście wygrać w Montreux. Cieszyłam się każdą minutą - skomentowała triumf Polka.

Iga Świątek w miniony weekend wygrała pokazowy turniej w Montreux. W drodze po trofeum Polka zaprezentowała znakomitą dyspozycję i w pięciu rozegranych meczach straciła tylko jednego seta.

W fazie grupowej Świątek pokonała Conny Perrin (6:0, 6:0), Leonie Küng (6:1, 6:0) i Jil Teichmann (6:3, 5:7, 10-3). W półfinale okazała się lepsza od Simony Waltert (6:0, 6:4), a w finale ograła 6:2, 6:2 Viktoriję Golubić.

Tytuł, choć nieoficjalny, bardzo ucieszył reprezentantkę naszego kraju. "Co za weekend. Dziękuję za wsparcie i za tę szansę. Wspaniale było grać i oczywiście wygrać w Montreux. Cieszyłam się każdą minutą. Mam nadzieję, że niedługo znów się zobaczymy" - napisała na Twitterze.

Turniej Elle Spirit Open miał charakter nieoficjalny. Na tytuł w imprezie rangi WTA Tour Świątek wciąż czeka.

Dominic Thiem przekaże na cele charytatywne premię za Adria Tour. Ojciec tenisisty broni Novaka Djokovicia

Czy w tym roku Iga Świątek wygra turniej rangi WTA Tour?