ATP Hamburg: Krecz faworyta

Trzeci dzień turnieju ATP W Hamburgu przyniósł tylko jedną niespodziankę - z imprezą pożegnał się numer siedem imprezy. Z powodu kontuzji wycofać się też musiał numer trzynaście zawodów. Pozostali faworyci wywalczyli awans do 1/8 finału turnieju z pulą nagród 1,115 mln Euro.

Najdłuższe spotkanie obserwować mogli widzowie śledzący pojedynek rozstawionego z trójką Robina Soderlinga przeciwko Włochowi Fabio Fogniniemu. Mecz tych zawodników trwał 127 minut i zakończył się wynikiem korzystnym dla faworyta 6:3, 6:7(3), 6:3. Rywala w 1/8 finału dla Soderlinga wyłoniła hiszpańska batalia pomiędzy Nicolasem Almagro grającym w Hamburgu z numerem dwunastym, a jego rówieśnikiem, który musiał najpierw rozegrać turniej kwalifikacyjny, Marcelem Granollersem. W całym spotkaniu tenisiści wygrali dokładnie tyle samo punktów – obaj po 81. Jednak jak wiemy w tenisie liczy się to, kto wygrywa piłki w decydujących momentach meczu. W tym przypadku był to ten wyżej notowany - Almagro i to on zagra w następnej rundzie ze Szwedem.

Pozostałe pojedynki nie były już tak dramatyczne. Faworyci pewnie wygrywali swoje mecze w dwóch odsłonach. Kolejny Hiszpan grający w Niemczech, David Ferrer (6) wyrzucił z turnieju zawodnika gospodarzy grającego dzięki dzikiej karcie, Floriana Mayera 6:3, 6:2. Jego rywal z kolejnej rundy, Juan Monaco w swoim meczu musiał natrudzić się jeszcze mniej ze względu na krecz w drugim secie Jose Acasuso. Z awansem nie miał również problemu Rosjanin rozstawiony z dwójką, Nikołaj Dawidienko, który wyeliminował innego Niemca, Philippa Petzschnera, 6:3, 6:2. W następnej rundzie zagra przeciwko francuskiemu tenisiście, Jeremy’emu Chardy. Rozstawiony z numerem piętnastym Francuz ma za sobą zdecydowanie dłuższe i bardziej wyrównane spotkanie – mecz przeciwko Niemcowi Andreasowi Beckowi wprawdzie wygrał w dwóch partiach, jednak obydwie rozstrzał dopiero w tie breakach.

Do niespodzianki doszło przy wyłonieniu ostatniej pary 1/8 finału. Rosyjski zawodnik, Igor Andrejew nie poradził sobie z plasującym się o 40 pozycji w rankingu ATP niżej Francuzem Julien Benneteau. Mecz trwał godzinę 35 minut i zakończył się wynikiem 4:6, 3:6 na niekorzyść faworyta. Rywalem francuskiego tenisisty będzie Rumun Victor Hanescu (11), który pokonał Czecha Jana Hernycha 6:2, 6:3. Było to już trzecie spotkanie tych dwóch zawodników i po raz trzeci triumfował Rumun.

International Niemcyman Open, Hamburg (Niemcy)

ATP World Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1 115 mln Euro

wtorek, 21 lipca 2009

Wyniki meczów drugiej rundy gry pojedynczej:

Robin Soderling (Szwecja, 3) - Fabio Fognini (Włochy) 6:3, 6:7(3), 6:3

Igor Andrejew (Rosja, 7) - Julien Benneteau (Francja) 4:6, 3:6

Jan Hernych (Czechy) - Victor Hanescu (Rumunia, 11) 2:6, 3:6

Jeremy Chardy (Francja, 15) - Andreas Beck (Niemcy) 7:6(2), 7:6(6)

Juan Monaco (Argentyna) - Jose Acasuso (Argentyna, 12) 6:1, 1:1 (krecz)

Marcel Granollers (Hiszpania, Q) - Nicolas Almagro (Hiszpania, 14) 6:4, 3:6, 4:6

David Ferrer (Hiszpania, 6) - Florian Mayer (Niemcy, WC) 6:3, 6:2

Philipp Petzschner (Niemcy) - Nikołaj Dawidienko (Rosja, 2) 3:6, 2:6

Wyniki meczów pierwszej rundy gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 3) / Oliver Marach (Austria, 3) - Christophe Rochus (Belgia) / Stanislas Wawrinka (Szwajcaria) 6:4, 7:6(1)

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 1) / Marcin Matkowski (Polska, 1) - Christopher Kas (Niemcy) / Viktor Troicki (Serbia) 3:6, 2:6

Florent Serra (Francja) / Gilles Simon (Francja) - Frantisek Cermak (Czechy) / Michal Mertinak (Słowacja) 1:6, 1:6

Wyniki ćwierćfinałowego meczu gry podwójnej:

Julian Knowle (Austria) / Jurgen Melzer (Austria) - Lukas Dlouhy (Czechy) / David Skoch (Czechy) 3:6, 6:7(4)