WTA Linz: Kiki Bertens w II rundzie. Andrea Petković w ćwierćfinale po zwycięstwie nad Julią Goerges

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Kiki Bertens
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Kiki Bertens

Kiki Bertens pokonała Misaki Doi i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Linzu. W ćwierćfinale jest Andrea Petković, która wyeliminowała Julię Goerges.

W środę Kiki Bertens (WTA 8) rozpoczęła siódmy występ w Linzu. Jej rywalką miała być Anastazja Pawluczenkowa, ale po wycofaniu się Marii Sakkari Rosjanka otrzymała rozstawienie i nastąpiły zmiany w drabince. W I rundzie Holenderka pokonała 6:4, 7:5 Misaki Doi (WTA 74). W ciągu 96 minut ósma rakieta globu zdobyła 29 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z 10 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Alison van Uytvanck (WTA 44).

Trzy tenisistki są już w ćwierćfinale. Odpadła rozstawiona z numerem piątym Julia Görges (WTA 27), która przegrała 6:7(2), 0:6 z Andreą Petković (WTA 75). W ciągu 79 minut niżej notowana Niemka obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała wszystkie trzy szanse na przełamanie. Przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 36 z 46 punktów. Görges w Linzu osiągnęła finał w 2012 roku.

Jelena Rybakina (WTA 43) zwyciężyła 6:3, 5:7, 6:4 Annę-Lenę Friedsam (WTA 166), finalistkę turnieju z 2015 roku. Kazaszka miała szansę na wygraną w dwóch setach, bo prowadziła 6:3, 4:2. Z kolei w trzecim secie musiała odrabiać straty, od 2:4 zdobyła cztery ostatnie gemy. W trwającym dwie godziny i 15 minut meczu zaserwowała 10 asów i zamieniła na przełamanie pięć z 10 okazji. Cori Gauff (WTA 110) prowadziła 4:6, 6:4, 2:0 z Kateryną Kozłową (WTA 83), gdy Ukrainka skreczowała z powodu kontuzji lewej nogi. Kolejną rywalką Amerykanki będzie Bertens lub van Uytvanck.

W I rundzie Jelena Ostapenko (WTA 72) pokonała 6:1, 6:3 Tamarę Korpatsch (WTA 130). W ciągu 71 minut Łotyszka wykorzystała sześć z 13 break pointów. O ćwierćfinał mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 zmierzy się z Alize Cornet (WTA 57). Jekaterina Aleksandrowa (WTA 35) wygrała 3:6, 6:0, 6:1 z Kristyną Pliskovą (WTA 71). W ciągu 74 minut Rosjanka zaserwowała osiem asów i zamieniła na przełamanie siedem z 12 szans. Następną przeciwniczką ubiegłorocznej finalistki imprezy będzie Laura Siegemund (WTA 85).

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 40) pokonała 6:3, 6:3 Barbarę Haas (WTA 147). W trwającym godzinę i 42 minuty meczu Austriaczka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Rosjanka cztery razy oddała podanie, a sama uzyskała siedem przełamań. Moskwianka w Linzu zdobyła tytuł w 2015 roku. W II rundzie jej rywalką będzie Viktoria Kuzmova (WTA 53), a w ćwierćfinale na zwyciężczynię tego spotkania czeka Petković.

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria) WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów środa, 9 października

II runda gry pojedynczej:

Andrea Petković (Niemcy) - Julia Görges (Niemcy, 5) 7:6(2), 6:0 Jelena Rybakina (Kazachstan) - Anna-Lena Friedsam (Niemcy, Q) 6:3, 5:7, 6:4 Cori Gauff (USA, LL) - Kateryna Kozłowa (Ukraina) 4:6, 6:4, 2:0 i krecz

I runda gry pojedynczej:

Kiki Bertens (Holandia, 1/WC) - Misaki Doi (Japonia, Q) 6:4, 7:5 Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 8) - Kristyna Pliskova (Czechy) 3:6, 6:0, 6:1 Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 9) - Barbara Haas (Austria, WC) 6:3, 6:3 Jelena Ostapenko (Łotwa) - Tamara Korpatsch (Niemcy, Q) 6:1, 6:3

Czy Kiki Bertens awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Linzu?