Wimbledon: Matkowski z nietęgą miną kończy grę w mikście

Na korcie nr 2 było cicho, pusto, słońce już zachodziło. Schowało się całkowicie w tej edycji Wimbledonu dla Marcina Matkowskiego, który w parze z Amerykanką Lisą Raymond odpadł w 1/8 finału gry mieszanej.

Lepsi 4:6, 6:4, 6:2 okazali się Czesi Iveta Benešová i Lukáš Dlouhý. Dla Matkowskiego i Raymond, których specjalnością jest debel i są w nim w światowej czołówce, to bolesna porażka. Tym bardziej, że Polak zapowiadał grę o wielkoszlemowy tytuł, który jego partnerka wywalczyła w Wimbledonie już dwukrotnie (w deblu i mikście).

Rozstawieni z "trójką" faworyci nie wykorzystali słabości rywali. Leworęczna Benesova w żaden sposób nie radziła sobie z serwisem Matkowskiego, członka najlepszego polskiego duetu deblowego. Dlouhemu, czołowemu debliście świata, problem sprawiał własny serwis.

Zaczęło się mimo wszystko dobrze dla Polaka i Amerykanki. Dzięki kolejnemu podwójnemu błędowi przy podaniu Dlouhego wygrali pierwszego seta, o wyniku którego zadecydowało to jedno przełamanie.

Wygranie serwisu Raymond pozwoliło Czechom wyjść na prowadzenie 4:3 w drugiej partii, którą zakończyli zwycięstwem do czterech.

Od przełamania zaczęli również decydującego seta. Kolejna strata przez Raymond podania doprowadziła do stanu 5:2 dla reprezentantów naszych południowych sąsiadów, którym wystarczyło już tylko wygrać za sprawą Benesovej jednego gema.

The Championships, Wimbledon

Wielki Szlem, pula nagród 12,55 mln funtów

poniedziałek, 29 czerwca 2009

wynik, gra mieszana

1/8 finału:

Iveta Benešová (Czechy) / Lukáš Dlouhý (Czechy) - Lisa Raymond (USA, 3) / Marcin Matkowski (Polska, 3) 4:6, 6:4, 6:2