Wimbledon: Znów spacerek Venus

Amerykanka Venus Williams, trzecia w rankingu WTA, pokonała w czwartek 6:3, 6:2 Ukrainkę Katerynę Bondarenko (WTA 73), pewnie awansując do trzeciej rundy Wimbledonu, gdzie triumfowała pięciokrotnie.

Marsz po kolejny tytuł rozpoczęła była liderka światowej listy od identycznego rezultatu ze Szwajcarką Stefanie Vögele (WTA 97). Nie wydaje się, by więcej problemów miała jej sprawić w meczu, którego stawką będzie 1/8 finału Hiszpanka Carla Suárez (WTA 34), która rozprawiła się (ze stratą seta) z Jekateriną Makarową.

28-letni Williams, która broni w wielkoszlemowym turnieju na kortach klubu All England tytułów zarówno w singlu, jak i w deblu, popisała się w starciu ze starszą z sióstr Bondarenko sześcioma asami, a w sumie dwudziestoma wygrywającymi uderzeniami. Do wygranej wystarczyły jej cztery przełamania: po dwa w każdym secie.

Serena i Venus Williams to ostatnie rodzeństwo, które ostało się w grze pojedynczej w tegorocznym Wimbledonie. Z rywalizacji odpadł Marat Safin, brat Dinary, liderki światowego rankingu. W drugiej rundzie wyeliminowana została Urszula Radwańska, a teraz również siostra Aliony Bondarenko, finalistki turnieju WTA w Warszawie.