ATP Madryt: Djere pokonał del Potro po obronie meczbola. Nishikori kontra Wawrinka o ćwierćfinał

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Juan Martin del Potro
Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Juan Martin del Potro

Juan Martin del Potro nie wykorzystał piłki meczowej i przegrał z Laslo Djere w II rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Madrycie. O ćwierćfinał hiszpańskiej imprezy powalczą w czwartek ze sobą Stan Wawrinka i Kei Nishikori.

Rozstawiony z "siódemką" Juan Martin del Potro po raz pierwszy w tym roku wyszedł na mączkę i było to widać na korcie. Argentyńczyk powraca do touru po kontuzji kolana. Ostatni raz grał zawodowo w tenisa pod koniec lutego w Delray Beach, dlatego potrzebuje większej liczby spotkań, aby złapać swój rytm. W Madrycie mistrz US Open 2009 zmierzył się w II rundzie z Laslo Djere, który w lutym triumfował w Rio de Janeiro.

Serb lepiej prezentował się w pierwszych gemach pojedynku. W partii otwarcia zdobył przełamanie na 4:2 i bez problemu zamknął seta. Jednak od połowy drugiej odsłony coraz pewniej czuł się na korcie del Potro i on też zdobył breaki w czwartym i ósmym gemie. W decydującej partii bliżej zwycięstwa był Argentyńczyk, jednak nie wykorzystał kilku break pointów przy stanie 3:2. Potem "Delpo" zmarnował piłkę meczową w 10. gemie, gdy Djere uratował się akcją przy siatce. Serb poszedł za ciosem i zdobył kluczowe przełamanie. Po dwóch godzinach i 22 minutach wygrał ostatecznie 6:3, 2:6, 7:5 i dzięki temu spotka się w czwartek z Chorwatem Marinem Ciliciem.

Zwycięstwo na inaugurację zmagań w Mutua Madrid Open 2019 odniósł oznaczony "szóstką" Kei Nishikori. Japończyk spotkał się z Hugo Dellienem, który we wtorek cieszył się z premierowej wygranej w imprezie rangi ATP Masters 1000. Boliwijczyk pięknie walczył z reprezentantem Kraju Kwitnącej Wiśni. W partii otwarcia gonił wynik, lecz przegrał 5:7. Takim samym rezultatem zakończyła się druga odsłona i Nishikori zameldował się III rundzie, w której spotka się ze Stanem Wawrinką. Szwajcar zdołał w dwóch setach zwieńczyć pojedynek z Guido Pellą. Trzykrotny mistrz wielkoszlemowy pokonał Argentyńczyka 6:3, 6:4.

Gael Monfils odwrócił losy spotkania z Martonem Fucsovicsem. Węgier pewnie wygrał w partii otwarcia, ale Francuz nie poddał się i odpowiedział w dwóch kolejnych setach. On też zwyciężył 1:6, 6:4, 6:2 i w nagrodę zmierzy się w czwartek z Rogerem Federerem. Utytułowany Szwajcar ma z nim bilans 9-4, ale po raz ostatni obaj zagrali ze sobą w IV rundzie Rolanda Garrosa 2015.

Kolejnego rywala poznał także w środę Serb Novak Djoković. Lider rankingu ATP spotka się w czwartek z Francuzem Jeremym Chardym, który pewnie wygrał z Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem 6:1, 6:2. W III rundzie zameldował się również Frances Tiafoe. Amerykanin wygrał trzysetowy bój z Niemcem Philippem Kohlschreiberem 6:4, 3:6, 6:3 i teraz stanie na drodze faworyta gospodarzy, Rafaela Nadala.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania) ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 6,536 mln euro środa, 8 maja

II runda gry pojedynczej:

Kei Nishikori (Japonia, 6) - Hugo Dellien (Boliwia, Q) 7:5, 7:5 Gael Monfils (Francja, 15) - Marton Fucsovics (Węgry) 1:6, 6:4, 6:2 Laslo Djere (Serbia) - Juan Martin del Potro (Argentyna, 7) 6:3, 2:6, 7:5 Jeremy Chardy (Francja) - Diego Schwartzman (Argentyna) 6:1, 6:2 Stan Wawrinka (Szwajcaria) - Guido Pella (Argentyna) 6:3, 6:4 Frances Tiafoe (USA) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 6:4, 3:6, 6:3