WTA Monterrey: Pawluczenkowa bezlitosna dla Jorović. Vickery w ćwierćfinale po maratonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Anastazja Pawluczenkowa
Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Anastazja Pawluczenkowa

Anastazja Pawluczenkowa w 50 minut rozbiła 6:0, 6:0 Ivanę Jorović w II rundzie turnieju WTA International w Monterrey. Sachia Vickery wyeliminowała Nao Hibino po blisko trzygodzinnym maratonie.

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 33) to najbardziej utytułowana tenisistka w historii imprezy w Monterrey. Triumfowała w niej cztery razy (2010, 2011, 2013, 2017). Siódmy występ w turnieju rozpoczęła od oddania trzech gemów swojej rodaczce Annie Blinkowej. W II rundzie Rosjanka rozbiła 6:0, 6:0 Ivanę Jorović (WTA 100). W ciągu 50 minut moskwianka obroniła dwa break pointy, a sama wykorzystała sześć z dziewięciu szans na przełamanie. Zdobyła 53 z 74 rozegranych punktów (72 proc.). Pawluczenkowa awansowała do trzeciego ćwierćfinału w sezonie, po Australian Open i Petersburgu. Kolejną jej rywalką będzie Wiktoria Azarenka lub Zarina Dijas.

Sachia Vickery (WTA 134) zwyciężyła 7:5, 5:7, 7:6(5) Nao Hibino (WTA 114) po dwóch godzinach i 50 minutach. W pierwszym secie Amerykanka wróciła z 3:5. W trzeciej partii Japonka z 1:3 wyszła na 6:5 i serwowała po awans, ale oddała podanie do 15. W tie breaku Vickery wykorzystała czwartą piłkę meczową. W spotkaniu były łącznie 44 break pointy i obie tenisistki uzyskały po dziewięć przełamań. Amerykanka zdobyła o dwa punkty więcej (128-126).

Vickery awansowała do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu od 12 miesięcy. W ubiegłym sezonie w Monterrey doszła do półfinału. Wtedy pokonała Magdalenę Rybarikovą (WTA 71), z którą zmierzy się ponownie. W II rundzie Słowaczka wygrała 5:7, 6:2, 6:3 ze Stefanie Vögele (WTA 98). W pierwszym secie tenisistka z Bratysławy nie wykorzystała prowadzenia 3:0, ale w dwóch kolejnych opanowała sytuację. W trwającym dwie godziny i 31 minut spotkaniu Rybarikova zaserwowała 15 asów, z czego osiem w trzeciej partii. Obroniła dziewięć z 11 break pointów i uzyskała cztery przełamania.

Kirsten Flipkens (WTA 58) pokonała 6:3, 6:3 Dalilę Jakupović (WTA 92). W drugim secie Belgijka od 5:1 straciła dwa gemy, ale mecz zakończyła przełamaniem. W ciągu 78 minut odparła cztery z pięciu break pointów i zdobyła 29 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Było to drugie spotkanie tych tenisistek w tym roku. W Hobart również wygrała Flipkens. W ćwierćfinale Belgijka zmierzy się z Andżeliką Kerber lub Karoliną Muchovą.

Abierto GNP Seguros, Monterrey (Meksyk) WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów środa, 3 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 3) - Ivana Jorović (Serbia) 6:0, 6:0 Kirsten Flipkens (Belgia, 6) - Dalila Jakupović (Słowenia) 6:3, 6:3 Magdalena Rybarikova (Słowacja, 8) - Stefanie Vögele (Szwajcaria) 5:7, 6:2, 6:3 Sachia Vickery (USA) - Nao Hibino (Japonia) 7:5, 5:7, 7:6(5)

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Monterrey?