Roland Garros: Domachowska, adieu Paris

Marta Domachowska i Austriaczka Tamira Paszek przegrały 7:6, 5:7, 2:6 z Amerykanką Julie Ditty i Argentynką Marią Emilią Salerni w pierwszej rundzie gry podwójnej, żegnając się z wielkoszlemowym Roland Garros.

Po wygranym w pierwszej partii tie-breaku, Domachowska i Paszek straciły własne podanie w otwierającym gemie drugiego seta, potem je odrabiając (12 przełamań w meczu), ale i tak przegrały tę partię. Uratowały się jeszcze, gdy przy stanie 1:5 w decydującym secie rywalki serwowały na mecz, ale przy własnym podaniu nie obroniły już kolejnej piłki meczowej.

23-letnia Domachowska jest pierwszą Polką, która definitywnie pożegnała się z Paryżem, gdzie grała po raz szósty. W grze singlowej odprawiła ją Chinka Na Li (6:4, 6:2).

Roland Garros, Paryż

Wielki Szlem, pula nagród 7,23 mln euro

środa, 27 maja 2009

wyniki, kobiety

pierwsza runda gry podwójnej:

Julie Ditty (USA) / Maria Emilia Salerni (Argentyna) - Marta Domachowska (Polska) / Tamira Paszek (Austria) 6:7(3), 7:5, 6:2