Roland Garros: spokojny awans Jans i Rosolskiej

Kladia Jans i Alicja Rosolska awansowały do drugiej rundy turnieju deblowego wielkoszlemowego French Open rozgrywanego na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu (z pulą nagród 7,23 mln euro). Polskie tenisistki pokonała Mervanę Jugic-Salkic i Tatianę Puczek 6:4, 6:3.

W trzecim gemie Jans i Rosolska przełamały swoje rywalki. Przy stanie 4:2 dla Polek opady deszczu przerwały ten pojedynek. Zawodniczki wróciły do gry parę minut przed godziną 14:00. Polskie tenisistki do końca utrzymały przewagę breaka i wykorzystując pierwszą piłkę setową zwycięsko zakończyły pierwszego seta.

Drugiego seta Jans i Rosolska od razu rozpoczęły od przełamania serwisu rywalek. Jugic-Salkic i Puczek jednak natychmiast odrobiły stratę wygrywając podanie Polek do zera. Kolejne trzy gemy wygrały Jans i Rosolska i prowadziły 4:1. Białorusinka i reprezentantka Bośni i Hercegowiny odrobiły stratę jednak przełamania i zmniejszyły stratę na 3:4. Kolejne dwa gemy padły jednak łupem Polek i bez większych problemów zapewniły sobie one awans do drugiej rundy.

W drugiej rundzie Jans i Rosolska zagrają z groźnymi Chinkami Zi Yan i Jie Zheng (nr 16), które pokonały Rumunkę Edinę Gallovits i Białorusinkę Olgę Goworcową 6:4, 6:2. Chinki to finalistki Warsaw Open, turnieju rozegranego w tygodniu poprzedzającym French Open.

Roland Garros, Paryż

Wielki Szlem, pula nagród 7,23 mln euro

wtorek, 26 maja 2009

wynik, kobiety

pierwsza runda gry podwójnej:

Klaudia Jans/Alicja Rosolska (Polska) - Mervana Jugic-Salkic/Tatiana Puczek (Bośnia i Hercegowina/Białoruś) 6:4, 6:3

Zi Yan/Jie Zheng (Chiny, 16) - Edina Gallovits/Olga Goworcowa (Rumunia/Białoruś) 6:4, 6:2