WTA Warszawa: Półfinalistki nie do końca spodziewane

Alona Bondarenko z Anne Keothavong i Daniela Hantuchova z Alexandrą Dulgheru stworzą półfinałowe pary turnieju Warsaw Open. Największą niespodzianką jest zwycięstwo Bondarenko, która wyraźnie ograła Marię Szarapową.

Bondarenko wyrasta na faworytkę turnieju. Ukrainka w trzech meczach straciła osiem gemów - żadnego z Katarzyną Piter, a po cztery z Martą Domachowską i Marią Szarapową. Szczególną niespodzianką była wygrana nad Rosjanką, a raczej styl tej wygranej. Bondarenko pokonała piękną Marię w dwóch setach - 6:2, 6:2. Wszystkie wcześniejsze pojedynki kończyły się zwycięstwami Szarapowej w trzech setach.

Rywalką Alony będzie Brytyjka Anne Keothavong. Najlepsza zawodniczka na Wyspach odprawiła Rumunkę Ioanę Ralucę Olaru w dwóch setach. Można by rzec, że spotkanie zdążyło się zakończyć, zanim tak na prawdę się rozpoczęło. Brytyjka oddała bowiem Rumunce zaledwie jednego gema.

Z drugiej pary duże problemy z awansem miała Daniela Hantuchova. Fakt - rywalką Słowaczki była jej geograficznie sąsiadka - Klara Zakopalova z Czech, jednak Hantuchovej taka przeciwniczka nie powinna sprawić problemu. A jednak do rozstrzygnięcia spotkania potrzeba było trzech setów, co zdecydowanie pokazało, że wygrana Zakopalovej nad Jie Zheng nie była przypadkiem.

Nierówną dyspozycją Hantuchovej zechce zapewne wykorzystać sensacja turnieju - Alexandra Dulgheru z Rumunii. Dwudziestoletnia tenisistka skończyła czwarty mecz z rzędu bez straty seta, pokonując 6:1, 7:5 Galinę Woskobojewą z Kazachstanu. W tym miejscu warto dodać, że ostatnią zawodniczką, która wygrała seta przeciwko Rumunce w warszawskim turnieju była Anna Korzeniak - w drugiej rundzie eliminacji.

Półfinałowe spotkania rozpoczną się o 12.00. Jako pierwsze na kort wyjdą Dulgheru i Hantuchova, a tuż po nich zagrają Bondarenko i Keothavong. W piątek odbędzie się także półfinał debla pomiędzy parami Peschke/Raymond (Czechy, USA), a Kopps-Jones/Mattek-Sands (USA).