WTA Challenger Bol: Magda Linette w półfinale. Sara Errani kolejną rywalką

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Magda Linette
Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Magda Linette

Magda Linette wygrała w dwóch setach z Viktoriją Golubić i awansowała do półfinału challengera WTA na kortach ziemnych w Bol.

Magda Linette (WTA 68) do Bol przyjechała ratować ranking po odpadnięciu w I rundzie Rolanda Garrosa (groził jej spadek w okolice 90. miejsca). W ubiegłym sezonie wygrała w Paryżu dwa mecze i zdobyła 130 punktów. Może zgarnąć o 30 więcej jeśli zdobędzie w Bol tytuł. W piątek Polka awansowała do półfinału po zwycięstwie 7:5, 6:4 nad Viktoriją Golubić (WTA 110).

Mecz rozpoczął się od obustronnych przełamań. W czwartym gemie Golubić obroniła break pointa świetną akcją z wolejem i smeczem. Szwajcarka oddała podanie z 40-0 i Linette wyszła na prowadzenie 4:2. Polka nie zdołała do końca utrzymać przewagi i rywalka wyrównała na 4:4. Końcówka należała do poznanianki, która w 12. gemie zaliczyła przełamanie. Seta zakończyła fantastycznym minięciem bekhendowym po linii.

W drugim gemie II partii Golubić obroniła pięć break pointów, ale przy szóstym wyrzuciła forhend. Linette nie podwyższyła na 3:0, bo oddała podanie wyrzucając drajw woleja. Po serii obustronnych przełamań z tego festiwalu wyłamała się Polka i objęła prowadzenie 5:2. Poznanianka nie po raz pierwszy w tym roku miała problem z zamknięciem meczu. Golubić zbliżyła się na 4:5 po obronie piłki meczowej, ale w 10. gemie oddała podanie ze stanu 40-15. Spotkanie dobiegło końca, gdy Szwajcarka wyrzuciła bekhend.

W trwającym dwie godziny meczu Golubić popełniła cztery podwójne błędy. Linette pięć razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 16 break pointów. Polka wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie spotkań ze Szwajcarką.

W sobotę w półfinale Linette zmierzy się z Sarą Errani. Polka po raz pierwszy zagra z finalistką Rolanda Garrosa 2012.

Croatia Bol Open, Bol (Chorwacja) WTA 125K series, kort ziemny, pula nagród 125 tys. dolarów piątek, 8 czerwca