Roland Garros: Rafael Nadal stracił pierwszego seta. Ćwierćfinały przerwane z powodu deszczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Rafael Nadal
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Rafael Nadal

Ćwierćfinały Rolanda Garrosa, Rafael Nadal - Diego Schwartzman i Marin Cilić - Juan Martin del Potro, nie zostały w środę dokończone z powodu deszczu. Tenisiści wrócą na korty w czwartek.

Rafael Nadal w tym roku walczy o 11. triumf w Rolandzie Garrosie. W drodze do ćwierćfinału Hiszpan bez problemów odprawił czterech rywali. W środę na korcie Philippe'a Chatriera lider rankingu stracił pierwszego seta. Jego mecz z Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem został przerwany z powodu deszczu przy stanie 4:6, 5:3.

Marin Cilić i Juan Martin del Potro, mistrzowie US Open odpowiednio z 2014 i 2009 roku, nie zdołali rozegrać pełnego seta. Nie było żadnego przełamania, a w tie breaku Argentyńczyk z 3-5 wyrównał na 5-5. W tym momencie tenisiści udali się do szatni i już na kort Suzanne Lenglen nie wrócili.

Oba mecze zostaną wznowione w czwartek o godz. 12:00.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 39,197 mln euro środa, 6 czerwca

ćwierćfinał gry pojedynczej mężczyzn:

Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Diego Schwartzman (Argentyna, 11) 4:6, 5:3 *do dokończenia Marin Cilić (Chorwacja, 3) - Juan Martin del Potro (Argentyna, 5) 6:6 *do dokończenia