WTA Indian Wells: Venus górą w 29. starciu sióstr Williams. Carla Suarez lepsza od Eliny Switoliny

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jeff Gross / Na zdjęciu: Venus Williams
Getty Images / Jeff Gross / Na zdjęciu: Venus Williams

Venus pokonała Serenę w 29. konfrontacji sióstr Williams. Amerykanki spotkały się w III rundzie turnieju BNP Paribas Open rozgrywanego w Indian Wells.

Venus Williams (WTA 8) i Serena Williams (bez rankingu) spotkały się po raz pierwszy od finału Australian Open 2017. Lepsza okazała się starsza z sióstr, która zwyciężyła 6:3, 6:4 po 86 minutach. W I secie było jedno przełamanie, które ósma rakieta globu uzyskała na 4:2. W II partii Serena z 2:5 zbliżyła się na 4:5 po obronie piłki meczowej. W 10. gemie Venus odparła break pointa i zakończyła spotkanie.

Venus dwa razy oddała podanie, a sama wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie. Naliczono jej 19 kończących uderzeń i 21 niewymuszonych błędów. Serena miała 22 piłki wygrane bezpośrednio i 31 pomyłek. Venus poprawiła na 12-17 bilans meczów z młodszą siostrą.

Serena wróciła na korty po urodzeniu dziecka. Był to jej pierwszy występ od czasu Australian 2017. W Melbourne w finale pokonała wówczas siostrę 6:4, 6:4. W Indian Wells Venus odniosła pierwsze zwycięstwo nad Sereną od 2014 roku.

Kolejną rywalką 37-letniej Amerykanki będzie Anastasija Sevastova (WTA 20), która pokonała 6:3, 6:3 Julię Görges (WTA 12). W trwającym 75 minut meczu Niemka popełniła sześć podwójnych błędów i zdobyła tylko dziewięć z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Łotyszka wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. W 2016 roku Sevastova przegrała z Venus w Tajpej w ich jedynym do tej pory spotkaniu.

Carla Suarez (WTA 27) wygrała 7:5, 6:3 z Eliną Switoliną (WTA 4). W ciągu 89 minut Ukrainka zaserwowała sześć asów, ale trzy razy straciła podanie, a sama wykorzystała tylko jedną z trzech szans na przełamanie. Było to drugie spotkanie obu tenisistek w tym roku. W Brisbane lepsza okazała się Ukrainka. Bilans ich wszystkich meczów to teraz 3-3. W IV rundzie Suarez zmierzy się z Amerykanką Danielle Collins.

Daria Kasatkina (WTA 19) zwyciężyła 6:4, 6:3 Sloane Stephens (WTA 13). W trwającym 86 minut meczu Rosjanka zdobyła 25 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie cztery z pięciu szans. O ćwierćfinał tenisistka z Togliatti zagra z Karoliną Woźniacką.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA) WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 8,648 mln dolarów poniedziałek, 12 marca

III runda gry pojedynczej:

Venus Williams (USA, 8) - Serena Williams (USA) 6:3, 6:4 Carla Suarez (Hiszpania, 27) - Elina Switolina (Ukraina, 4) 7:5, 6:3 Anastazja Sevastova (Łotwa, 21) - Julia Görges (Niemcy, 12) 6:3, 6:3 Daria Kasatkina (Rosja, 20) - Sloane Stephens (USA, 13) 6:4, 6:3