WTA Toronto: mecz zmarnowanych szans Magdy Linette, Polka odpadła w I rundzie kwalifikacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH /
PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH /

Magda Linette przegrała 6:4, 6:7(3), 4:6 z Czeszką Barborą Krejcikovą w I rundzie eliminacji do turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Toronto.

Magda Linette (WTA 86) po raz trzeci wzięła udział w eliminacjach do Rogers Cup. Impreza na przemian rozgrywana jest w Toronto i Montrealu, odpowiednio w latach nieparzystych i parzystych. W 2015 roku poznanianka pokonała Paulę Kanię, ale w finale kwalifikacji przegrała z Cariną Witthöft. W ubiegłym sezonie dostała się do głównej drabinki po zwycięstwie nad Sabiną Lisicką, a w I rundzie uległa Petrze Kvitovej.

Tym razem Polka w I rundzie eliminacji przegrała z Barborą Krejcikovą (WTA 123) po meczu zmarnowanych szans. Linette prowadziła 6:4, 5:1. Przy 6:4, 5:4 miała piłkę meczową, ale ostatecznie II partia padła łupem Czeszki w tie breaku. W III secie poznanianka wyszła na 2:0, aby następnie stracić cztery gemy z rzędu. Przy 3:5 obroniła meczbola. Po chwili Krejcikova utrzymała podanie do 15 i wygrała całe spotkanie 4:6, 7:6(3), 6:4.

W ciągu dwóch godzin i 26 minut obie tenisistki zaliczyły po sześć przełamań. Krejcikova zdobyła o dziewięć punktów więcej od Linette (109-100). Było to pierwsze spotkanie tenisistek, które do tej pory osiągnęły po jednym singlowym finale w głównym cyklu. Polka zanotowała go dwa lata temu w Japan Open w Tokio, a Czeszka zaliczyła go w obecnym sezonie w Norymberdze.

Rogers Cup, Toronto (Kanada) WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,735 mln dolarów sobota, 5 sierpnia