Wimbledon: Andżelika Kerber skruszyła opór Kirsten Flipkens, porażka Lucie Safarovej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / NIC BOTHMA /
PAP/EPA / NIC BOTHMA /

Niemka Andżelika Kerber pokonała 7:5, 7:5 Belgijkę Kirsten Flipkens w II rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu na kortach trawiastych w Londynie.

Kirsten Flipkens (WTA 88), półfinalistka Wimbledonu 2013, stawiła twardy opór Andżelice Kerber, finalistce imprezy z ubiegłego sezonu. W I secie Niemka od 3:5 zdobyła cztery gemy. W II partii Belgijka z 3:5 wyrównała na 5:5, ale końcówka należała do liderki rankingu. Było to drugie spotkanie obu tenisistek w Wimbledonie. W 2014 roku w III rundzie Kerber zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:2.

W ciągu godziny i 44 minut było osiem przełamań, z czego pięć na korzyść Kerber. Niemka posłała 20 kończących uderzeń i popełniła 19 niewymuszonych błędów. Flipkens miała 37 piłek wygranych bezpośrednio i 31 pomyłek. Belgijka była 58 razy przy siatce i zdobyła 35 punktów.

W III rundzie Kerber zmierzy się z Shelby Rogers (WTA 70), która wróciła z 6:7, 1:3 i pokonała 6:7(4), 6:4, 6:3 Lucie Safarovą (WTA 34), finalistkę Rolanda Garrosa 2015 i półfinalistkę Wimbledonu 2014. W I secie nie było przełamań, a w tie breaku Czeszka od 3-4 zdobyła cztery punkty. W II partii Amerykanka mogła przegrywać 0:3, ale w trzecim gemie odparła dwa break pointy, a później dwa razy odebrała podanie rywalce. W decydującej odsłonie reprezentantka USA wykorzystała break pointa na 3:1 i utrzymała przewagę do końca.

W trwającym dwie godziny meczu Rogers obroniła trzy z czterech break pointów i zdobyła 10 z 11 punktów przy siatce. Amerykanka zgarnęła 48 z 60 piłek przy swoim pierwszym podaniu. W marcu Kerber pokonała ją w Miami 6:4, 7:5.

Karolina Woźniacka (WTA 6) wygrała 6:3, 6:4 z Cwetaną Pironkową (WTA 131), półfinalistką Wimbledonu 2010. Dunka prowadziła 6:3, 3:1. Bułgarka wyrównała na 3:3 stan II seta. Końcówka należała do byłej liderki rankingu, która zdołała zakończyć mecz przed zmrokiem. W ciągu 82 minut Woźniackiej zanotowano 26 kończących uderzeń i 13 niewymuszonych błędów. Pironkowa miała 18 piłek wygranych bezpośrednio i 21 pomyłek.

Dunka nigdy w Wimbledonie nie doszła dalej niż do IV rundy. O wyrównanie swojego najlepszego rezultatu z 2009, 2010, 2011, 2014 i 2015 roku dwukrotna finalistka US Open zmierzy się z Anett Kontaveit (WTA 38). Estonka zaserwowała siedem asów i oddała pięć gemów Darii Kasatkina (WTA 30).

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w singlu kobiet 12,180 mln funtów czwartek, 6 lipca

II runda gry pojedynczej:

Andżelika Kerber (Niemcy, 1) - Kirsten Flipkens (Belgia) 7:5, 7:5 Karolina Woźniacka (Dania, 5) - Cwetana Pironkowa (Bułgaria) 6:3, 6:4 Anett Kontaveit (Estonia) - Daria Kasatkina (Rosja, 29) 6:3, 6:2 Shelby Rogers (USA) - Lucie Safarova (Czechy, 32) 6:7(4), 6:4, 6:3