Roland Garros: Karolina Woźniacka rywalką Swietłany Kuzniecowej, mecz Magdy Linette odwołany

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH /
PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH /

Dunka Karolina Woźniacka pokonała 6:2, 2:6, 6:3 Amerykankę Catherine Bellis i awansowała do IV rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Mecz Magdy Linette z Ukrainką Eliną Switoliną został odwołany z powodu deszczu.

Karolina Woźniacka (WTA 12) i Catherine Bellis (WTA 48) rywalizowały na korcie 2 w ciągu dwóch dni. W I secie Dunka od 0:2 zdobyła sześć gemów z rzędu. W II partii prowadziła 1:0, ale w kolejnych prym prym wiodła młoda Amerykanka. Była liderka rankingu była coraz bardziej poirytowana i domagała się przerwania spotkania z powodu ciemności. To też nastąpiło (przyczyną deszcz), gdy oddała podanie do zera i przegrywała 2:5.

W sobotę tenisistki wróciły na ten sam kort. Bellis zamknęła seta, a w III partii uzyskała przełamanie i prowadziła 2:1. Jednak Woźniacka pozbierała się i zdobyła pięć z sześciu kolejnych gemów. Dzięki temu powalczy o drugi ćwierćfinał w Paryżu (2010).

W trwającym godzinę i 51 minut meczu Woźniacka cztery razy oddała podanie, a sama wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Dunka posłała 26 kończących uderzeń i popełniła 30 niewymuszonych błędów. Bellis naliczono 23 piłki wygrane bezpośrednio i 34 pomyłki. Było to drugie spotkanie obu tenisistek w tym roku. W Dubaju była liderka rankingu oddała Amerykance pięć gemów. W IV rundzie Woźniacka zagra ze Swietłaną Kuzniecową, z którą ma bilans meczów 7-6. Będzie to ich pierwsza konfrontacja na korcie ziemnym.

W sobotę z powodu deszczu nie udało się rozegrać czterech meczów. Na korcie Philippe'a Chatriera Magda Linette miała zmierzyć się z Eliną Switoliną. Później spotkanie to przeniesione zostało na kort 3, ale po godz. 19:00 wszystkie gry odwołano. W sobotę miały się jeszcze odbyć konfrontacje Czeszki Karoliny Pliskovej z Cariny Witthöft, Łotyszki Anastasiji Sevastova z Chorwatką Petrą Martić i Paragwajki  Veroniki Cepede Royg z Kolumbijką Marianą Duque.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w singlu kobiet 13,5 mln euro sobota, 3 czerwca