WTA Tiencin: Magda Linette nie poprawiła zeszłorocznego wyniku

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FRANCK ROBICHON /
PAP/EPA / FRANCK ROBICHON /

Magda Linette na II rundzie zakończyła występ w turnieju WTA International na kortach twardych w Tiencinie. W czwartkowym pojedynku polska tenisistka przegrała z Amerykanką Alison Riske 3:6, 6:7(2).

W 2015 roku tenisistkę z Poznania zatrzymała na etapie II rundy Karolina Pliskova. Tym razem uczyniła to notowana na 56. miejscu w rankingu WTA Alison Riske. Amerykanka wygrała pierwszy tegoroczny pojedynek z Polką, który panie rozegrały w eliminacjach do zawodów w Cincinnati. We własnym kraju uczyniła to jednak w trzech partiach, zaś w Chinach była lepsza w dwóch setach.

Magda Linette przegrała, ponieważ popełniła za dużo błędów w wymianach, a do tego rywalka znakomicie operowała bekhendem. Szczególne wrażenie robiły te zagrania Amerykanki po linii, nierzadko z trudnych pozycji, kiedy tenisistka z Nashville musiała minąć Polkę. W partii otwarcia nasza zawodniczka odrobiła jeszcze w czwartym gemie stratę przełamania, ale później do głosu doszła rywalka. Dwa breaki zakończyły sprawę i reprezentantka USA wygrała seta 6:3.

Drugą odsłonę Linette rozpoczęła od przełamania, jednak już po zmianie stron oddała przewagę. Polka nie wykorzystała następnie break pointa i na prowadzenie wysunęła się Riske. Kiedy w ósmym gemie Amerykanka zdobyła przełamanie, zanosiło się na szybki koniec meczu. 24-latka z Poznania poderwała się jeszcze do walki i po dwóch ładnych zagraniach po krosie odrobiła stratę. O losach spotkania zadecydował tie break, w którym nasza tenisistka przegrała pięć ostatnich punktów. W tym najważniejszym momencie Polka podjęła po prostu za dużo błędnych decyzji.

Po 103 minutach Riske zwyciężyła 6:3, 7:6(2). Jej piątkową przeciwniczką w pojedynku o półfinał zawodów Tianjin Open będzie Xinyun Han. W 2015 roku Chinka przegrała tutaj z Amerykanką już w I rundzie. Linette nie kończy jeszcze występu w Tiencinie, bowiem wspólnie z Chinką Yi-Fan Xu zagra w sobotę o finał debla. Ich rywalkami będą Olga Sawczuk i Yafan Wang, czwartkowe pogromczynie Katarzyny Piter i Ipek Soylu.

Tianjin Open, Tiencin (Chiny) WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów czwartek, 13 października