ATP Winston-Salem: hiszpański finał. Roberto Bautista zagra z Pablo Carreno

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ROBERT GHEMENT /
PAP/EPA / ROBERT GHEMENT /

Roberto Bautista w trzech setach pokonał Viktora Troickiego i awansował do finału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Winston-Salem. O tytuł Hiszpan zagra ze swoim rodakiem Pablo Carreno, który wygrał z Johnem Millmanem.

W męskim tenisie bardzo rzadko zdarza się, by tenisista przegrał seta, w którym prowadził 5:0. A taka sytuacja miała miejsce w półfinale turnieju ATP World Tour 250 w Winston-Salem pomiędzy Roberto Bautistą a Viktorem Troickim. Hiszpan po wygranej premierowej partii 7:5, w drugiej prowadził już 5:0, ale przegrał 6:7(2). Na szczęście dla siebie w trzeciej odsłonie Bautista wrócił na właściwe tory i zwyciężył 6:2.

- Każdy czuje nerwy, kiedy musi zakończyć mecz, lecz gdy przegrałem drugiego seta, mimo że prowadziłem 5:0, byłem bardzo rozczarowany. Ale najważniejsze, że w trzeciej partii wyrzuciłem z głowy wszystkie złe myśli. Warunki były trudne. To był jeden z najgorętszych dni, podczas których w tym roku grałem w tenisa - mówił 28-latek z Castellon.

Bautista awansował do swojego dziewiątego finału w głównym cyklu, w którym będzie mógł sięgnąć po piąty tytuł. W tym sezonie wywalczył dwa mistrzostwa - w Auckland i w Sofii. W New Haven jego finałowym rywalem będzie rodak, Pablo Carreno. - Jestem szczęśliwy, bo rozegrałem cztery świetne mecze i awansowałem do finału. Przyjęcie dzikiej karty do tego turnieju okazało się znakomitą decyzją - dodał Hiszpan.

Carreno natomiast w półfinale rozgrywanym w sesji nocnej okazał się lepszy od Johna Millmana. 25-latek z Barcelony wygrał 6:4, 7:6(5), w drugiej odsłonie odrabiając stratę 3:5 i broniąc czterech piłek setowych.

Tym samym Carreno awansował do trzeciego w karierze finału zawodów rangi ATP World Tour. Hiszpan nie ma jeszcze na koncie tytułu. W obecnym sezonie przegrał finały w Sao Paulo i w Estoril.

Winston-Salem Open, Winston-Salem (USA) ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 639,2 tys. dolarów piątek, 26 sierpnia

półfinał gry pojedynczej:

Roberto Bautista (Hiszpania, 2/WC) - Viktor Troicki (Serbia, 9) 7:5, 6:7(5), 6:2 Pablo Carreno (Hiszpania, 16) - John Millman (Australia) 6:4, 7:6(5)