ATP Miami: Nadal wygrał w deblu i poznał rywala w singlu, Baghdatis wyeliminował Beckera

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / ZUMAPRESS.com /
Newspix / ZUMAPRESS.com /

W sesji nocnej drugiego dnia turnieju ATP w Miami Marcos Baghdatis w dwóch setach pokonał Benjamina Beckera. Pierwszym rywalem Rafaela Nadala, który w czwartek w parze z Fernando Verdasco wygrał mecz deblowy, będzie Damir Dzumhur.

Podobnie jak w Indian Wells, także w turnieju w Miami na rozgrzewkę przed inauguracyjnym występem w singlu Rafael Nadal wystąpił w grze deblowej, znów tworząc parę z Fernando Verdasco. Jednak w przeciwieństwie do zawodów w Kalifornii, na Florydzie Hiszpanie przeszli I rundę. W czwartek para Nadal / Verdasco wygrała 6:3, 6:4 z włoskim duetem Simone Bolelli / Andreas Seppi.

Kilka chwil po zakończeniu spotkania debla Nadal poznał swojego premierowego rywala w grze singlowej Miami Open. Hiszpan zmierzy się z Damirem Dzumhurem. Bośniak odniósł jedno z największych zwycięstw w karierze, pokonując 4:6, 6:3, 6:4 41. tenisistę świata, Leonardo Mayera.

W pojedynku tenisistów, z którymi dwa ostatnie mecze w karierze rozegrał słynny Andre Agassi, zwyciężył ten, który w US Open 2006 przegrał z Amerykaninem - Marcos Baghdatis. Cypryjczyk bez straty seta odprawił kwalifikanta, Benjamina Beckera. Baghdatis w II rundzie Miami Open zmierzy się z Nickiem Kyrgiosem, turniejową "24".

Mecz Federico Delbonisa z Eliasem Ymerem w połowie drugiej partii został przerwany z powodu awarii oświetlenia. Po wznowieniu rywalizacji lepiej spisywał się Szwed, lecz Argentyńczyk zdołał odzyskać właściwy rytm i ostatecznie zwyciężył 6:1, 4:6, 6:3. Delbonis, który w ciągu 108 minut gry zaserwował trzy asy, posłał 16 zagrań kończących, popełnił 34 niewymuszone błędy, czterokrotnie został przełamany oraz wykorzystał siedem z 11 break pointów, o III rundę powalczy z Grigorem Dimitrowem.

Czwartkowy wieczór nie był udany dla utalentowanych tenisistów, dopiero wchodzących do zawodowych rozgrywek. Prócz 19-letniego Ymera porażki ponieśli także jego rówieśnik Hyeon Chung oraz starszy o rok Nicolas Jarry. Koreańczyk przegrał w trzech setach z Denisem Kudlą, który w II rundzie stanie naprzeciw Milosa Raonicia. Chilijczyk natomiast uległ 6:7(7), 5:7 Serhijowi Stachowskiemu. Następnym rywalem Ukraińca będzie Jack Sock, rozstawiony z numerem 22.

Pierwszy w karierze singlowy pojedynek w imprezie rangi ATP World Tour Masters 1000 wygrał Pierre-Hugues Herbert. Francuz, mistrz US Open sprzed roku i zeszłotygodniowy triumfator zmagań w Indian Wells w deblu (w obu przypadkach zwyciężał wraz z Nicolasem Mahutem), pokonał 7:5, 6:4 Lukasa Rosola. O wejście do 1/16 finału kwalifikant Herbert zagra z Keiem Nishikorim.

Miami Open, Miami (USA) ATP World Tour Masters 1000, kort twardy (Laykold), pula nagród 6,134 mln dolarów czwartek, 24 marca

I runda gry pojedynczej:

Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina) - Leonardo Mayer (Argentyna) 4:6, 6:3, 6:4 Denis Kudla (USA) - Hyeon Chung (Korea Południowa) 6:3, 3:6, 6:1 Marcos Baghdatis (Cypr) - Benjamin Becker (Niemcy, Q) 6:3, 6:4 Serhij Stachowski (Ukraina) - Nicolas Jarry (Chile, WC) 7:6(7), 7:5 Federico Delbonis (Argentyna) - Elias Ymer (Szwecja, WC) 6:1, 4:6, 6:3 Pierre-Hugues Herbert (Francja, Q) - Lukas Rosol (Czechy) 7:5, 6:4