Australian Open: Porażka Marcina Matkowskiego i Lucie Hradeckiej w grze mieszanej

Marcin Matkowski i Lucie Hradecka na I rundzie zakończyli zmagania w grze mieszanej wielkoszlemowego Australian Open 2016. Polak i jego czeska partnerka przegrali z Coco Vandeweghe i Horią Tecauem 6:1, 5:7, 8-10.

Rozstawiona z numerem szóstym para Lucie Hradecka i Marcin Matkowski była faworytem niedzielnego pojedynku i obiecująco rozpoczęła mecz. Nasz reprezentant walnie przyczynił się do obu przełamań, które pozwoliły Polakowi i Czeszce wygrać pięć gemów z rzędu od stanu 1:1.

W drugim secie doszło tylko do jednego przełamania, kiedy w 12. gemie serwis straciła Hradecka. Kwestię awansu do II rundy miksta rozstrzygnął super tie break, w którym czesko-polska para ani razu nie wyszła na prowadzenie. Po 68 minutach Coco Vandeweghe i Horia Tecau zwyciężyli 1:6, 7:5, 10-8, choć w całym meczu zdobyli o siedem punktów mniej (57-64).

Matkowski zakończył w niedzielę występ w Australian Open 2016. Wcześniej odpadł w II rundzie debla, do którego przystąpił z Łukaszem Kubotem. Vandeweghe i Tecau o miejsce w ćwierćfinale powalczą z włoską parą Sara Errani i Fabio Fognini.

Australian Open, Melbourne (Australia) Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród w deblu mężczyzn 500 tys. dolarów australijskich niedziela, 24 stycznia

I runda gry mieszanej:

Coco Vandeweghe (USA) / Horia Tecau (Rumunia) - Lucie Hradecka (Czechy, 6) / Marcin Matkowski (Polska, 6) 1:6, 7:5, 10-8