WTA Kanton: Simona Halep pewnym krokiem w ćwierćfinale, Janković lepsza od Schiavone

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  / Simona Halep
East News / / Simona Halep

Simona Halep pokonała w dwóch setach Timeę Babos i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Kantonie.

Simona Halep (WTA 2) w Kantonie gra po raz drugi. W 2010 roku, jako 96. rakieta globu, odpadła w I rundzie po porażce z Tamarine Tanasugarn . W środę Rumunka pokonała 6:4, 6:0 Tímeą Babos (WTA 76). W trwającym 66 minut spotkaniu wiceliderka rankingu dwa razy oddała własne podanie. Od 5:4 zdobyła siedem gemów z rzędu oraz zgarnęła 20 z ostatnich 23 punktów. W ćwierćfinale Halep zagra z Denisą Allertovą (WTA 74), która wygrała 6:3, 7:6(5) z Bojaną Jovanovski (WTA 113). Czeszka w I secie wróciła z 0:2, za to w II partii prowadziła 5:3, a przy 5:4 zmarnowała pięć piłek meczowych. Dopiero w tie breaku przypieczętowała zwycięstwo.

Sara Errani (WTA 21) pokonała 6:7(6), 6:4, 6:2 Kai-Lin Zhang (WTA 201). W I secie Włoszka roztrwoniła prowadzenie 4:1 z podwójnym przełamaniem oraz dwie piłki setowe w tie breaku (przy 6-4). W II partii odskoczyła na 5:1 i znowu mogła zostać dogoniona. Chinka zdobyła trzy gemy z rzędu odpierając trzy piłki setowe i miała punkt na 5:5. Errani jednak wyrównała na 1-1 wykorzystując piątego setbola. W III secie objęła prowadzenie 5:2 i tym razem nie pozwoliła rywalce na pogoń. W trwającym dwie godziny i 38 minut meczu miało miejsce 17 przełamań, z czego 10 na korzyść Włoszki.

Kolejną rywalką Errani będzie Saisai Zheng (WTA 66), która wygrała 6:1, 7:6(11) z Anett Kontaveit (WTA 98). W II secie Chinka wróciła z 1:4 oraz obroniła osiem piłek setowych - po cztery przy 6:5 i w tie breaku. W ciągu 51 minut reprezentantka gospodarzy zaserwowała pięć asów i obroniła sześć z ośmiu break pointów. Kontaveit popełniła 10 podwójnych błędów. Zheng osiągnęła trzeci ćwierćfinał w sezonie (w styczniu w Shenzhen i w ubiegłym tygodniu w Tokio).

Jelena Janković (WTA 25) zwyciężyła 7:5, 4:6, 6:4 Francescę Schiavone (WTA 110). W trwającym dwie godziny i 57 minut spotkaniu Włoszka popełniła 14 podwójnych błędów i sześć razy oddała własne podanie. Serbka podwyższyła na 6-3 bilans meczów z mistrzynią Rolanda Garrosa 2010 i po raz drugi zagra w ćwierćfinale turnieju w Kantonie. W 2006 roku doszła tutaj do półfinału. Kolejną rywalką Janković będzie Swietłana Kuzniecowa (WTA 30), z którą ma bilans spotkań 7-6.

Yanina Wickmayer (WTA 56) wygrała siódmy mecz z rzędu. Belgijka, która w ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł w Tokio, pokonała 6:3, 6:4 Monikę Puig (WTA 106). Kolejną jej rywalką będzie Monica Niculescu (WTA 49), która wygrała 6:3, 6:2 z Rebeccą Peterson (WTA 147) po dwóch godzinach i jednej minucie walki.

Guangzhou Women's Open, Kanton (Chiny) WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów środa, 23 września II runda gry pojedynczej

:

Simona Halep (Rumunia, 1) - Tímea Babos (Węgry) 6:4, 6:0 Sara Errani (Włochy, 3) - Kai-Lin Zhang (Chiny, Q) 6:7(6), 6:4, 6:2 Jelena Janković (Serbia, 4) - Francesca Schiavone (Włochy) 7:5, 4:6, 6:4 Monica Niculescu (Rumunia, 6) - Rebecca Peterson (Szwecja, Q) 6:3, 6:2 Saisai Zheng (Chiny, 8) - Anett Kontaveit (Estonia, Q) 6:1, 7:6(11) Yanina Wickmayer (Belgia) - Mónica Puig (Portoryko) 6:3, 6:4 Denisa Allertová (Czechy) - Bojana Jovanovski (Serbia) 6:3, 7:6(5)

Kto awansuje do półfinału turnieju w Kantonie?