ATP Winston-Salem: Tsonga przegrał z Johnsonem, Corić rywalem Andersona

Jo-Wilfried Tsonga po tie breaku trzeciego seta przegrał ze Steve'em Johnsonem w III rundzie turnieju ATP w Winston-Salem. Ćwierćfinałowym rywalem Kevina Andersona będzie Borna Corić, który pokonał Diego Schwartzmana.

Jo-Wilfried Tsonga był blisko porażki już w II rundzie z Denisem Istominem, gdy przegrywał 4:6, 3:4 i musiał bronić break pointa. Francuz zdołał jednak pokonać Uzbeka i awansował do 1/8 finału, ale na tym etapie jego debiutancki występ w Winston-Salem Open dobiegł końca. Reprezentant Trójkolorowych przegrał po tie breaku trzeciego seta ze Steve'em Johnsonem, wprawiając w smutek miejscową publiczność, która kibicowała właśnie Tsondze, mimo że jego rywalem był reprezentant gospodarzy. [ad=rectangle] Rozstawiony z numerem 13. Johnson w ćwierćfinale zmierzy się z Yenem-Hsunem Lu, który pokonał 7:6(1), 1:6, 7:5 utalentowanego Hyeona Chunga, w decydującym secie odrabiając stratę przełamania. - To był trudny mecz. Chung to młody tenisista, ale już prezentuje wysoką jakość. Grał solidnie i wywierał na mnie presję. To był wyrównany mecz. Jestem zadowolony z awansu i w ćwierćfinale dam z siebie wszystko, choć odczuwam ból pleców - mówił Tajwańczyk.

Aljaz Bedene, który we wtorek obronił meczbole i po trzech tie breakach pokonał najwyżej rozstawionego Gillesa Simona, nie miał nic do powiedzenia w pojedynku z innym Francuzem, Pierre'em-Huguesem Herbertem. Kwalifikant znad Sekwany zdobył siedem końcowych gemów meczu i zwyciężył Brytyjczyka 6:3, 6:0 w 56 minut. O półfinał ofensywnie grający Herbert powalczy z Pablo Carreno. Hiszpan sprawił niespodziankę, eliminując Simone Bolellego.

Po raz czwarty w obecnym sezonie Thomaz Bellucci awansował do 1/4 finału turnieju głównego cyklu. Rozstawiony z numerem szóstym Brazylijczyk wygrał 6:1, 6:7(7), 6:4 z Jiřím Veselým. Bellucci, który mógł rozstrzygnąć środowe spotkanie w dwóch setach, lecz w tie breaku zmarnował cztery piłki meczowe, o półfinał zmierzy się z Malekiem Jazirim. Tunezyjczyk w III rundzie okazał się lepszy Tejmuraza Gabaszwilego, wygrywając 7:5, 6:4

Kevin Anderson, pogromca Jerzego Janowicza w 1/8 finału, w ćwierćfinale zagra z Borną Coriciem, który oddał zaledwie trzy gemy Diego Schwartzmanowi. - Czułem się dobrze i byłem solidny. Nie spodziewałem się, że zagram tak dobrze. Jestem bardzo zadowolony, ale wiem, że teraz czeka mnie trudny mecz. On znakomicie serwuje, więc ja będę musiał wykorzystywać swoje szanse - powiedział oznaczony "ósemką" Chorwat.

Winston-Salem Open, Winston-Salem (USA) ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 616,2 tys. dolarów środa, 26 sierpnia

III runda gry pojedynczej:

Thomaz Bellucci (Brazylia, 6) - Jiří Veselý (Czechy, 11) 6:1, 6:7(7), 6:4 Borna Ćorić (Chorwacja, 8) - Diego Schwartzman (Argentyna) 6:2, 6:1 Steve Johnson (USA, 13) - Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 3) 6:3, 4;6, 7:6(4) Malek Jaziri (Tunezja) - Tejmuraz Gabaszwili (Rosja, 15) 7:5, 6:4 Pablo Carreño (Hiszpania) - Simone Bolelli (Włochy) 6:4, 4:6, 6:1 Yen-Hsun Lu (Tajwan) - Hyeon Chung (Korea Południowa) 7:6(1), 1:6, 7:5 Pierre-Hugues Herbert (Francja, Q) - Aljaž Bedene (Wielka Brytania) 6:3, 6:0

Kto awansuje do półfinału turnieju ATP w Winston-Salem?